Film Zjednoczone stany miłości w duńskich kinach

zjednoczone-stany-milosci

Tomasz Wasilewski gościem pokazu „Zjednoczonych stanów miłości”

21.11.2016 – Nagradzany reżyser i scenarzysta był gościem specjalnego pokazu filmu „Zjednoczone stany miłości„.

Wielokrotnie nagradzany film „Zjednoczone stany miłości” będzie miał swoją premierę w duńskich kinach w dniu 8 grudnia. Specjalny pokaz filmu z udziałem Tomasza Wasilewskiego, reżysera i scenarzysty odbył się 21 listopada o godzinie 19:00 w kinie Grand Teartet.

Jest początek 1990 roku. Mimo, iż nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Agata, młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną – prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza, jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

Tomasz Wasilewski to jeden z najbardziej interesujących głosów na młodej scenie reżyserskiej. Chociaż zrealizował dopiero dwa filmy pełnometrażowe, już jest uważany za obiecującego przedstawiciela europejskiego kina autorskiego. Za filmZjednoczone stany miłości” otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz na Festiwalu Berlinale.

Grand Teatret
Mikkel Bryggers Gade 8,
1460 København K

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Leave a comment