Tanie OC dla aut marki Skoda? Sprawdź to!

Tanie-OC

Fabia, Octavia czy Superb? A może Roomster lub Yeti? Niezależnie, jakiej Skody jesteś właścicielem, powinieneś wiedzieć, że nie musisz przepłacać za OC! Mimo, iż ceny ubezpieczeń nie rozpieszczają, są sposoby na znalezienie taniej polisy OC dla twojego wspaniałego auta. Zapraszamy do lektury.

Wysokie ceny OC i sposoby na oszczędność

Co roku w najtrudniejszej sytuacji finansowej – gdy przyjdzie czas wykupić polisę OC – znajdą się kierowcy z tzw. grupy ryzyka, czyli 18–25lat. Nie wypracowali sobie oni jeszcze zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy, statystycznie stanowią największe zagrożenie na drodze, a jeśli jeszcze przemieszczają się samochodem z silnikiem o dużej pojemności – wtedy cena polisy OC może być równa kosztom wakacyjnego wyjazdu! Jednak bycie młodym nie oznacza skazania na ogromne wydatki! Jeśli jesteś świeżo upieczonym kierowcą, który dopiero planuje kupno samochodu, pomyśl o miejskim aucie z silnikiem o pojemności 1.0 lub 1.2. Na początek wystarczy – nauczysz się jeździć stosunkowo niegroźnym dla otoczenia pojazdem i nie zbankrutujesz przy kupnie OC. Jeśli jednak masz już samochód lub chcesz jeździć czymś mocniejszym, zorientuj się, czy w twojej rodzinie nie ma kogoś, kto wypracował sobie zniżki za bezszkodową jazdę – możesz dodać taką osobę jako współwłaściciela swojego auta i cieszyć się jego zniżkami.

Porównuj, a zaoszczędzisz

Kto ma czas na sprawdzanie setek stron ubezpieczycieli czy też chodzenie po ich biurach? Nikt. Na szczęście w Internecie możesz łatwo porównać kilkadziesiąt ofert firm ubezpieczeniowych i wybrać najtańsze OC. Wystarczy skorzystać z kalkulatora polis. Należy zaznaczyć, że zakres ubezpieczenia nie zależy od jego kosztu – tzn. każda firma sprzeda ci tę samą usługę, tylko w innej cenie. Porównując propozycje wielu ubezpieczycieli, masz szansę na atrakcyjne ubezpieczenie auta. Każda firma narzuca inną marże, więc różnice w cenach polis są naprawdę duże – nie warto przepłacać za OC dla twojej Skody. A jeśli ktoś z twoich bliskich jeździ autem innym niż Skoda, albo sam masz drugi samochód, który zdobywa przewagę dzięki technice, sprawdź też jak kupić tanie OC dla Audi!

Kiedy OC cię nie chroni?

Dużo mówi się o polisach i konieczności ich przedłużania – i słusznie! – ale dobrze by było, gdyby kierowcy mieli większą wiedzę i byli świadomi, że są sytuacje, w których nawet ubezpieczenie auta nie uchroni ich przed stratami finansowymi, jeśli spowodują wypadek. Gdy uszkodzisz np. samochód przewożący dzieła sztuki, twoje OC pokryje tylko straty, które wyrządziłeś pojazdowi – transportowane obrazy bądź rzeźby nie są objęte ochroną. Jeżeli kierujesz autem bez uprawnień i z twojej winy dojdzie do kolizji, nie będziesz w najlepszej sytuacji – poza kosztami wobec poszkodowanego czeka cię naprawa własnego auta… lub złomowanie jego wraku. Najgorzej jednak zrobisz, jeśli wsiądziesz za kierownicę po pijanemu – lub nawet po jednym piwie – czy pod wpływem środków odurzających i spowodujesz wypadek. Wtedy grozi ci utrata prawa jazdy lub pozbawienie wolności.

Fot: ubezpieczamy-auto.pl

Leave a comment