18.3 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Bieżąca współpraca polsko-duńska

biezaca-wspolpraca-polsko-dunska

Z uczniami Eisbjerghus International Efterskole o Polsce, Europie i o świecie

O aktualnych problemach Unii Europejskiej i bieżącej współpracy polsko-duńskiej dyskutowała ambasador RP z uczniami szkoły w Middlefart.

16 listopada br. na zaproszenie dyrekcji Eisbjerghus International Efterskole w Middelfart ambasador Henryka Mościcka-Dendys spotkała się z uczniami szkoły, aby dyskutować o Polsce, współpracy polsko-duńskiej, o Europie i o problemach globalnych, takich jak zmiany klimatu czy migracja. „Często zapominamy, że Polska i Dania są praktycznie sąsiadami przez Morze Bałtyckie i właśnie to bałtyckie sąsiedztwo otwiera ogromne szanse współpracy tak dwustronnej, jak i regionalnej począwszy od turystyki, współpracy gospodarczej i handlowej po kwestie bezpieczeństwa” – podkreślała ambasador Mościcka-Dendys. W swoim wystąpieniu skoncentrowała się na przybliżeniu uczniom polskiej historii, wkładu naszego kraju w europejską kulturę i naukę, ale także atrakcji turystycznych, tradycji i polskiej kuchni. „Cieszę się, że uczniowie Eisbjerghus International Efterskole w ostatnich latach wielokrotnie odwiedzali Polskę, w szczególności Kraków i liczę, że ta tradycja będzie kontynuowana” – podkreślała w rozmowie z dyrektorem panem Madsem Poulsenem i gronem pedagogicznym szkoły.

Przy okazji wizyty na Fionii ambasador Henryka Mościcka-Dendys spotkała się także z wiceburmistrzem gminy Middelfart, panem Mikkelem Dragmose-Hansenem.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: Wizyta w Eisbjerghus International Efterskole – Ambasada RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości