22.4 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Duński sektor budowlany – spadek zatrudnienia

Dunski-sektor-budowlany-spadek-zatrudnienia

Pesymizm w sektorze budowlanym

Duński sektor budowlany, zazwyczaj wiarygodny wskaźnik koniunktury gospodarczej, nie podziela rosnącego przekonania o ożywieniu gospodarki w najbliższym czasie.

Mimo pewnych oznak wzrostu w niektórych branżach, Duńskie Stowarzyszenie Budownictwa (DCA) przewiduje, że zatrudnienie w branży budowlanej jeszcze w tym roku spadnie o 4.500 osób. Za taki stan odpowiadać mają trzy główne czynniki: mniej remontów mieszkań socjalnych, decyzja rządu o wstrzymaniu ulg podatkowych na remont domów oraz brak dużych projektów remontowych po łagodnej zimie, która nie wyrządziła szkód wywołanych burzami i sztormami.

Wskaźnik koniunktury w budownictwie spadł z minus 12 w lutym do minus 17 w marcu, odzwierciedlając tendencję spadkową rozpoczętą jeszcze w minionym roku. Jednocześnie, firmy są pesymistycznie nastawione wobec zleceń, gdyż właściciele domów oraz firm nie są obecnie chętni jakimkolwiek wydatkom.

Analityk DCA – Finn Bo Hansen – stwierdził: „Będziemy musieli skorygować nasze przewidywania w dół w odniesieniu do nowych publicznych projektów budowlanych zarówno w tym, jak i przyszłym roku, szczególnie w zakresie prac modernizacyjnych sieci kolejowych, które zostały odłożone w czasie”.

Źródło: materiały pochodzą ze strony copenhagen.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości