1.6 C
Kopenhaga
czwartek, 7 grudnia, 2023

Eksport technologii energetycznych z Danii do Polski

technologia-energetycznych-w-Danii

Polska to kraj o jednej z największych gospodarek, a co za tym idzie jest też jednym z większych konsumentów energii. Ostatnie lata obrazują pozytywny trend w temacie efektywności energetycznej, czemu towarzyszy pozytywny trend w eksporcie technologii energetycznych z Danii.

Trendy te pokazują prostą zależność. To właśnie efektywne zużywanie energii jest jednym z najprostszych sposobów redukcji emisji CO2. Tak więc cała sprawa jest bardzo korzystna dla gospodarki. Część kosztownej w dzisiejszych czasach polityki klimatycznej może być więc osiągnięta poprzez potencjał leżący w oszczędności energii.

To właśnie Polska jest jednym z krajów, które zanotowały największy postęp w ostatnim czasie. Dania zaś ma wieloletnie tradycje dotyczące rozwoju szerokiej gamy efektywnych rozwiązań w tym temacie. W ciągu ostatnich 10 lat eksport technologii energetycznych z Danii do Polski stale wzrastał, a w latach 2011-2012 wzrósł aż trzykrotnie.

Polska wykazała się potrójnym sukcesem: imponujacym wzrostem gospodarczym, zwiększeniem efektywności energetycznej oraz stała się atrakcyjnym rynkiem dla technologii i rozwiązań energooszczędnych. Duńskie firmy coraz częściej patrzę w stronę Polski, będącej ważną częścią Europy, w poszukiwaniu wzajemnie korzystnej współpracy gospodarczej.

Źródło: na podstawie materiałów zawartych na stronie Wydziału Promocji Handlu i InwestycjiAmbasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze oraz www.di.dk listopad 2013
Fot: sxc.hu

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości