18.7 C
Kopenhaga
wtorek, 3 października, 2023

Henryka Mościcka-Dendys na Jutlandii

Henryka-Moscicka-Dendys-na-Jutlandii

Wizyta w Horsens i Herning

W dniu 23 marca Ambasador Henryka Mościcka-Dendys przebywała z jednodniową wizytą roboczą na Jutlandii, dyskutując m.in. o kwestiach współpracy gospodarczej i sytuacji polskich pracowników w regionie.

Podczas spotkania z burmistrzem Horsens, Peterem Sørensenem, omawiano m.in. kwestie wymiany gospodarczej, kulturalnej i naukowej. Region ma bardzo bliskie związki z Polską z racji umiejscowienia w nim siedziby firmy Danish Crown, ważnego inwestora również w Polsce. Dyskusja dotyczyła m.in. pracowników migrujących i delegowanych, zakresu świadczeń socjalnych, jak również wpływu polskich pracowników na rozwój regionu. Poruszono także istotny z punktu widzenia obecnych w regionie polskich rodzin temat nauczania języka polskiego jako ojczystego w duńskich szkołach. Burnistrz Horsens, podobnie jak przedstawiciel związków zawodowych 3F oraz zakładów produkcyjnych Danish Crown, podkreślali pozytywną rolę Polaków pracujących w Danii oraz ich kwalifikacje i aktywność zawodową.

Spotkanie z polskim oddziałem związku zawodowego 3F w Herning było także okazją do rozmów na temat zasad uczestnictwa i korzyści płynących z przynależności do związku zawodowego oraz do wymiany doświadczeń w tym obszarze.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: WIZYTA W HORSENS I HERNING – AMBASADA RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości