10.5 C
Kopenhaga
niedziela, 24 września, 2023

Ilona Antoniszyn-Klik o nowej perspektywie UE

Ilona-Antoniszyn-Klik-o-nowej-perspektywie-UE

Wiceminister Antoniszyn-Klik o nowej perspektywie UE

 

– Intencją Ministerstwa Gospodarki jest jak najszybsze przekazanie środków przedsiębiorcom. Planujemy uruchomić pierwsze konkursy w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój już w drugiej połowie 2015 r. – powiedziała wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik podczas konferencji „Środki unijne dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego w nowej perspektywie UE na lata 2014-2020”. Spotkanie zorganizowane przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną odbyło się 5 lutego 2015 r. we Wrocławiu.

Jak wyjaśniła wiceminister Antoniszyn-Klik w tworzonych instrumentach wdrażania PO IR konsekwentnie będzie wykorzystywany dorobek i doświadczenie zgromadzone we wprowadzaniu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Zmiana w formule wsparcia będzie polegać na zwiększeniu efektywności udzielanej pomocy. – Głównym założeniem PO IR jest wsparcie realizacji całego procesu powstawania innowacji. Od fazy tworzenia się pomysłu, poprzez etap prac B+R aż po komercjalizację wyników prac, rozumianą jako wdrożenie rozwiązań do działalności gospodarczej przedsiębiorstw – dodała.

Zaznaczyła również, że zwiększona zostanie dostępność rynku kapitałowego dla małych i średnich przedsiębiorstw, które realizują nowoczesne projekty. – Przewidujemy wsparcie inkubacji firm opartych na innowacyjnych pomysłach oraz podejmowanie działań stymulujących aktywność inwestorów prywatnych w obszarze B+R+I. Umożliwi to stymulowanie ekspansji nowatorskich firm – podkreśliła wiceminister.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony mg.gov.pl
Fot: freeimages.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości