15.5 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Ks. prof. Roman Dzwonkowski uhonorowany

Roman-Dzwonkowski

Ks. prof. Roman Dzwonkowski uhonorowany odznaką „Bene merito”

– Nasz laureat jest osobą niezwykle zasłużoną w wielu dziedzinach. Jedną z nich jest troska o rodaków za granicą, zwłaszcza na Wschodzie – powiedział wiceminister Jan Dziedziczak podczas dzisiejszej uroczystości wręczenia odznaki honorowej „Bene merito” ks. prof. Romanowi Dzwonkowskiemu.

– Jest to jednocześnie, w oczywisty sposób, sfera naszych wspólnych zainteresowań – dodał wiceminister. Wiceszef polskiej dyplomacji podziękował ks. Dzwonkowskiemu za wspieranie nauczania języka polskiego i podtrzymywanie jego znajomości wśród Polonii i Polaków mieszkających za granicą, głownie na Ukrainie i Białorusi.

Dziękując za wyróżnienie, ks. prof. Roman Dzwonkowski podkreślił, że podczas lat pracy na Wschodzi spotkał wielu wspaniałych Polaków, polskich kapłanów. – Wtedy zrodziła się myśl, żeby tych ludzi wspierać – powiedział.

Ksiądz profesor Roman Dzwonkowski jest autorem licznych publikacji na temat Polonii i historii Kościoła katolickiego na Wschodzie. Od 1992 r. należy do Rady Krajowej Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Uroczystość wręczenia odznaki „Bene merito” została poprzedzona wykładem ks. Romana Dzwonkowskiego pt.: „Czy początek końca polskich mniejszości na Wschodzie?”.

Honorowe odznaczenie „Bene merito” przyznawane jest od 2009 r. przez Ministra Spraw Zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych (msz.gov.pl)
Fot: msz.gov.pl

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości