15.5 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Książka o historii MSZ wyróżniona

Ksiazka-o-historii-MSZ-wyrozniona

Książka o historii MSZ wyróżniona na XXI Wrocławskich Targach Książki Naukowej

 

Publikacja Polskiego Instytutu Dyplomacji pt. „Ministerstwo Spraw Zagranicznych II Rzeczypospolitej. Organizacja, polityka, ministrowie” otrzymała wyróżnienie w kategorii „najtrafniejsza szata edytorska” na odbywających się w dniach 18-20 marca we Wrocławiu Targach Książki Naukowej.

Projekt graficzny został przygotowany na zlecenie i we współpracy z pracownikami Polskiego Instytutu Dyplomacji im. Ignacego Paderewskiego przez studio Bang Bang Design. W konkursie jury ocenia książki pod względem dostosowania szaty edytorskiej, układu typograficznego, okładki i ilustracji do treści. Komisję konkursową tworzą specjaliści z różnych dziedzin nauki, przedstawiciele wyższych uczelni wrocławskich, edytorzy oraz dziennikarze.

Wrocławskie Targi Książki Naukowej to najstarsze targi w kraju organizowane przez wydawnictwo Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej. Publikacja jest efektem pracy kilkunastoosobowego zespołu historyków. Została przygotowana pod redakcją historyka MSZ, Piotra Długołęckiego i profesora Krzysztofa Szczepanika przy współpracy profesorów Janusza Farysia i Henryka Walczaka z Uniwersytetu Szczecińskiego. Współwydawcą książki jest Wydawnictwo Naukowe Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości