10.5 C
Kopenhaga
niedziela, 24 września, 2023

Nauka języka polskiego w Kopenhadze

Nauka-jezyka-polskiego-w-Kopenhadze

Zapisy na zajęcia z j.polskiego w szkołach w Kopenhadze

Informujemy, że przyjmowane są zgłoszenia dzieci na lekcje języka polskiego w szkołach w Kopenhadze na rok szkolny 2016/2017.

1. Dzieci mieszkające na terenie gminy Kopenhaga

Zgłoszenie ucznia odbywa się elektronicznie. Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 na naukę Języka Polskiego otrzymają z gminy mail na eBoks przed feriami letnimi. Wystarczy, że zaznaczą w odpowiednim polu JA – tzn. TAK, by dziecko kontynuowało naukę w roku szkolnym 2016/2017 i odeślą elektronicznie to potwierdzenie.

Rodzice dzieci dotychczas nie uczęszczających na lekcje polskiego zgłaszają swoje życzenie do szkoły, do której chodzi dziecko. Po zgłoszeniu rodzice otrzymają blankiet zgłoszenia na eBoks. Balnket należy wypełnić i odesłać na wskazany adres mailowy.

2. Dzieci mieszkające poza gminą Kopenahaga

Zgłoszenie ucznia na naukę języka polskiego w roku szkolnym 2016/2017 odbywa się tak jak dotychczas. Należy skontaktować się z pracownikiem gminy zajmującym się językami ojczystymi – modersmålsunderwisning.

Można też wypełnić elektroniczny blankiet tilmeldingsblanket for børn med bopæl uden for København Kommune, który dostępny jest na stronie http://www.kk.dk/modersmaal

Podpisane przez rodziców zgłoszenie należy oddać lub przesłać do swojej gminy, która po zatwierdzeniu skieruje je do gminy Kopenhaga fac@buf.kk.d.

Lekcje języka polskiego w wymiarze 3 godz. tygodniowo są nieodpłatne. Odbywają się po zajęciach w czasie szkolnym ucznia.

Szczegółowe informacje można uzyskać u nauczycieli j. polskiego.

Tel. 20 85 51 23, 20 85 09 23

Towarzystwo Krzewienia Oświaty Polskiej w Danii:

www.edu-tractus.dk

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości