18.5 C
Kopenhaga
wtorek, 3 października, 2023

Nordic Games Jam 2015 w Kopenhadze

Nordic-Games-Jam-2015-w-Kopenhadze

Nordic Games Jam 2015 w Kopenhadze – Polish Invasion

 

25 młodych Polaków brało udział w największym na świecie spotkaniu twórców gier komputerowych.

Uznany za nieformalne mistrzostwa świata w tworzeniu gier komputerowych, Nordic Game Jam odbywa się corocznie w Kopenhadze skupiając twórców gier z całego świata, w tym przede wszystkim ze Skandynawii i Europy. Tegoroczny jam odbył się w weekend 6-8.lutego 2015.

Game Jam to wyjątkowy sposób tworzenia gier, gdzie programiści, artyści, muzycy, deweloperzy, designerzy oraz początkujący amatorzy spotykają się, by w krótkim czasie, w małych grupach, stworzyć gry na zadany temat. Rywalizacja jednak nie jest najważniejsza, game jamy przede wszystkim łączą środowisko twórców gier, uczą pracy w zespole, pozwalają zdobyć nowe umiejętności i potencjalnych współpracowników, rozwijają kreatywność, tworzą niezwykłą społeczność. Jamom towarzyszą zwykle wykłady i prelekcje, ale też koncerty i imprezy muzyczne.

Gry, których pierwsze prototypy powstały na game jamach są nierzadko na tyle innowacyjne, że rozwijane są dalej i ewoluują do pełnych, profesjonalnych produkcji niezależnych, które często odnoszą światowy sukces. Tylko w Polsce można wskazać takie przykłady jak SUPERHOT czy McPixel.

Już pierwszy udział polskiego zespołu w Nordic Game Jam w 2014 roku okazał się wielkim sukcesem – z 17 gier uczestniczących w finale, 6 współtworzyli lub stworzyli Polacy, a gra “In Space No One Can Hear You Cry” zajęła trzecie miejsce. W tym kontekście należy również wspomnieć o innym kopenhaskim sukcesie polskich twórców gier edukacyjnych, z firmy CTAdventure, którzy zdobyli prestiżową główną nagrodę podczas Creative Business Cup w listopadzie 2014.

Ambasada RP w Kopenhadze wspierała udział polskiego zespołu na Nordic Game Jam 2015.

Więcej informacji na ten temat na http://ztg.pl/PI2/ oraz http://www.nordicgamejam.org

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości