1.6 C
Kopenhaga
czwartek, 7 grudnia, 2023

Optymizm duńskich przedsiębiorców

Optymizm-dunskich-przedsiebiorcow

Zwiększone obroty, nowe zamówienia, rosnące zyski

 

– powyższa optymistyczna prognoza sektora prywatnego wyłania się z nowej ankiety, którą przeprowadzono wśród 187 najważniejszych spółek działających w Danii.

Większość menadżerów potwierdziło, iż w ich opinii firmy znajdują się przeddzień dobrego dla nich momentu. Dlatego już teraz planują zwiększyć zatrudnienie, rozpocząć nowe inwestycje zarówno w park maszynowy, jak i nieruchomości, w tym również przeznaczyć więcej środków na badania i rozwój.

Około połowa badanych spodziewa się wzrostu sprzedaży i obrotów, co stanowi najwyższy wskaźnik począwszy od 2011 r. W 2013 r. tylko jeden na czterech menedżerów wierzył w poprawę sytuacji.

Prezes firmy Niras – Carsten Toft Boesen – międzynarodowej firmy konsultingowej z siedzibą w Danii potwierdził, że w 2014 r. obroty firmy wzrosły zaledwie o 0,5%, a w br. przewiduje się ich wzrost na poziomie 6%. Powyższe stwierdzenie jest powielane przez pozostałych prezesów ankietowanych firm.

Starszy ekonomista Duńskiej Konfederacja Przemysłu (DI) Klaus Rasmussen również zgodził się z tezą mówiącą o poprawie sytuacji gospodarczej, co w jego opinii powinno mieć w niedługim czasie swoje odzwierciedlenie na rynku pracy. Stwierdził, „…spodziewamy się utworzenia 20.000 miejsc pracy w tym roku i tyle samo w 2016 r.”.

Źródło: copenhagen.trade.gov.pl
Fot: copenhagen.trade.gov.pl

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości