-2 C
Kopenhaga
środa, 29 listopada, 2023

Polacy zrealizowali swoje niestandardowe marzenia w 2014 roku

Polacy-zrealizowali-swoje-niestandardowe-marzenia-w-2014-roku

2014 – rekordowy rok w realizacji niestandardowych marzeń w Polsce

Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania wolnego czasu, jak wynika z danych serwisu PrezentMarzeń.com podsumowującego 2014 rok. W minionym roku największym zainteresowaniem cieszyły się marzenia dostarczające mocnych emocji z kategorii – sporty ekstremalne 30% wszystkich realizacji, sportowe 25 % oraz kreatywne.

W 2014 roku serwis badając potencjał rozwoju branży sportów ekstremalnych i aktywności fizycznej Polaków, zrealizował sondę na próbie ponad 1000 respondentów. Wyniki pokazały, że 84% Polaków uprawia w ogóle sport, z tego 36% regularnie. Wśród respondentów, którzy chcieliby spróbować sportów ekstremalnych, wymieniano najchętniej te „za kierownicą” – 36% wskazań (jazda off road, rajdy samochodowe), 26% „w powietrzu” (skoki spadochronowe, loty balonem, motolotnią czy paralotnią) i 19% „w wodzie” (nurkowanie, flyboard, parasailing).

Moda na sporty ekstremalne, która przyszła do Polski z Zachodu generuje coraz większe zyski dla profesjonalnych firm, specjalizujących się w realizacji oryginalnych przeżyć. Przykład serwisu PrezentMarzeń.com pokazuje, iż można z roku na rok zwiększać o 100% obroty firmy dostarczając ludziom ekstremalnych emocji i spełniając ich marzenia. Wartość tego rynku w 2013 roku w Polsce została oszacowana na 15 mln złotych, a w 2014 już na 30 mln i dalej dynamicznie rośnie.

Swoje marzenia w formie niestandardowych przeżyć takich jak na przykład skok ze spadochronem, jazdę Ferrari czy lot szybowcem realizują zazwyczaj osoby młode, 39% stanowią osoby w wieku 25 – 34 lat, a 26 % w wieku 35 – 44. Na trzeciej pozycji – 20 % klasyfikują się osoby pomiędzy 18 a 24 rokiem życia. Co ciekawe są to zazwyczaj ludzie zarabiający „średnią krajową”, w przedziale pomiędzy 2000 – 3500 zł netto miesięcznie, aż 48% ankietowanych. Jedynie 11 % deklaruje zarobki powyżej 5000 zł netto miesięcznie. Interesujący jest fakt, iż to kobiety głównie są pomysłodawczyniami oryginalnych i niezapomnianych marzeń (68%), najczęściej to one chcą pomóc spełnić swojemu partnerowi ekstremalne doznania w powietrzu, na drodze lub pod wodą.

Polacy, jak pokazuje liczba ponad 11 tys. wykupionych usług w formie przeżyć w serwisie PrezentMarzeń.com w 2014 roku, są gotowi podjąć ryzyko, aby przeżyć wyjątkowe emocje w powietrzu, za kierownicą lub w wodzie. Miłośników sportów ekstremalnych w Polsce przybywa z roku na rok. Uprawianie sportów ekstremalnych wiąże się z doznawaniem wielkich emocji i pokonywaniem ograniczeń psychicznych. Chęć doświadczenia czegoś niezwykłego i towarzysząca temu adrenalina sprawiają, że np. skok na bungee, lot paralotnią czy off road rajdowy jest dla wielu ludzi nie lada przeżyciem, a często również spełnieniem marzeń. Możliwość podarowania sobie lub bliskiej osobie niezapomnianych wrażeń sprawia, iż chcemy i korzystamy z usług firm, które mogą nam takie emocje zagwarantować.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infowire.pl
fot: freeimages.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości