18.7 C
Kopenhaga
wtorek, 3 października, 2023

Polka czy Polak – kto lepszym kierowcą

Polka-czy-Polak-kto-lepszym-kierowca

Kobieta czy mężczyzna – kto lepszym kierowcą?

 

Czy rzeczywiście płeć wpływa na kierowanie autem? Na pytanie, kto lepiej prowadzi samochód próbowano odpowiedzieć nie raz. 68% mężczyzn uważa, że oni. Kobiety wskazują na siebie rzadziej (49%).

Styl jazdy kobiet i mężczyzn różni się od siebie. „Panie kierują autem ostrożniej, ale mają gorszą orientację w terenie i słabiej znają przepisy drogowe. Wynika to między innymi z tego, że wśród kobiet jest większa liczba niedzielnych kierowców” – mówi serwisowi infoWire.pl dr Magdalena Nowicka, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

Mężczyźni jeżdżą pewniej, ale także szybciej. Lepiej parkują i chętniej wpuszczają w korkach, za to częściej łamią przepisy ruchu drogowego: wymuszają pierwszeństwo i nieprawidłowo wyprzedzają. Niestety, panowie są również bardziej nerwowi i mniej kulturalni na drodze. „W samochodzie czujemy się anonimowi oraz bezpieczni. Wydaje nam się, że nikt nas nie zna i nie widzi naszych zachowań, takich jak: wyzywanie, palenie papierosów, rozmawianie przez telefon. Jednak problem braku kultury dotyczy obydwóch płci” – zauważa psycholog.

Choć niektóre kobiety poprawiają swój makijaż w trakcie postoju na światłach lub też jeżdżą „na kierownicy”, to statystyki pokazują, że są lepszymi kierowcami – cztery razy rzadziej powodują wypadki drogowe i zabijają w nich trzy razy mniej osób.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości