10 C
Kopenhaga
niedziela, 24 września, 2023

Polonia dla Polonii – spotkanie szkoleniowe

Polonia-dla-Polonii

„Polonia dla Polonii” – spotkanie szkoleniowe dla organizacji i działaczy polonijnych

1 kwietnia 2017 r. odbyło się w Kopenhadze pierwsze tego typu spotkanie szkoleniowe „Polonia dla Polonii” z udziałem przedstawicieli organizacji polonijnych i indywidualnych działaczy z całej Danii. Spotkanie, którego celem była wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie rejestracji stowarzyszeń, prowadzenia działalności i administrowania organizacją polonijną, służyło także zaprezentowaniu działalności przez uczestników oraz umożliwiło zapoznanie się grup zorganizowanych Polaków z różnych regionów Danii.

W trakcie spotkania o swych doświadczenia w pozyskiwaniu środków na działalność związkową opowiedziały Przewodnicząca Związku Polskiego w Aalborg, Jadwiga Jonsdottir oraz Skarbnik – Beata Zieniewicz. Dyskusję o obecności organizacji polonijnych w Internecie, o tym jak zaistnieć w sieci, jak zacząć budowę strony internetowej organizacji, poprowadziła Katarzyna Brzychcy – autorka projektu Emigracja jest Kobietą oraz współtwórczyni Klubu Polek w Danii. Ewa Palenta-Rusin o opowiedziała o roli i możliwościach wykorzystania mediów społecznościowych w praktyce polonijnej.

Otwierając spotkanie ambasador Henryka Mościcka-Dendys oraz konsul Dobrosława Siemianowska zachęcały do wykorzystywania najlepszych praktyk z różnych regionów Danii, czy to w zakresie pozyskiwania funduszy czy obecności w serwisach społecznościowych w celu dalszej aktywizacji Polaków mieszkających w Danii i zachęcania ich do angażowania się w działalność polonijną, która jest też znakomitym sposobem promocji Polski wśród naszych duńskich gospodarzy.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: SZKOLENIE POLONIA DLA POLONII – AMBASADA RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości