-2 C
Kopenhaga
środa, 29 listopada, 2023

Polskie firmy na Grenlandii

Polskie-firmy-na-GrenlandiiWspółpraca Polski i Grenlandii przedmiotem konsultacji Ambasador H. Mościckiej-Dendys

Plany dwustronnej współpracy w 2017 r. były przedmiotem spotkania Ambasador RP z szefową przedstawicielstwa Grenlandii w Kopenhadze, p. Lidą Skifte Lennert.

Plany dwustronnej współpracy w 2017 r. były przedmiotem spotkania Ambasador Henryki Mościckiej-Dendys i radcy-ministra Artura Soroko z szefową przedstawicielstwa Grenlandii w Kopenhadze, p. Lidą Skifte Lennert. Uzgodniono m.in. udział przedstawiciela Polski w majowej konferencji „Future Greenland”, działania na rzecz organizacji misji biznesu na Grenlandii oraz zacieśnienie współpracy naukowo-badawczej.

Ambasador Mościcka-Dendys podkreślała zainteresowanie polskich firm przygotowanym przez rząd Grenlandii programem inwestycji infrastrukturalnych, odwołując się m.in. do obiecujących pierwszych kontaktów podczas misji biznesu w grudniu 2015 r. Grenlandia jest dla Polski ważnym partnerem m.in. ze względu na swój potencjał gospodarczy oraz globalne zarządzanie skutkami zmian klimatycznych. W 2016 r. przedstawiciel Ambasady RP w Kopenhadze wziął udział w konferencji Arctic Circle Greenland Forum w  Nuuk, zaznaczając m.in. aktywność Polski jako państwa-obserwatora w Radzie Arktycznej. Również w 2017 r. planowane są kolejne działania na rzecz zintensyfikowania współpracy z Grendlandią, tak w wymiarze gospodarczym, jak i naukowo-badawczym. W trakcie rozmowy podniesiono również kwestię możliwego ustanowienia konsulatu honorowego RP na Grenlandii, m.in. w kontekście polsko-grenlandzkiej współpracy gospodarczej i naukowej.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: kopenhaga.msz.gov.pl

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości