15.5 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Polskie projektantki w Kopenhadze

Polskie-projektantki-w-Kopenhadze

Wieczór z polską modą i urodą

Polskie projektantki i producenci uczestniczący w targach Copenhagen International Fashion Fair oraz firma Dr Irena Eris zaprezentowali swoją ofertę podczas nieformalnego wieczoru w rezydencji Ambasador RP.

Kreacje polskich projektantów Ewy Zwolińskiej, Outfit Studio i Mara Gibucci oraz kosmetyki Dr Irena Eris przyciągnęły uwagę pań – przedstawicielek duńskiego biznesu, administracji, środowiska kultury, mediów oraz korpusu dyplomatycznego podczas specjalnego wieczoru poświęconego modzie i urodzie, który odbył się w rezydencji Ambasador RP w dniu 2 lutego br. Goście mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi kolekcjami polskich projektantów, którzy podkreślali wysoką jakość produktów „made in Poland”. Specjalny pokaz kosmetyków Dr Irena Eris, które od niedawna są obecne także na duńskim rynku, był natomiast okazją do opowiedzenia o innowacyjności i nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych wykorzystywanych przez polskich producentów.

Ambasador Henryka Mościcka-Dendys otwierając spotkanie podkreślała: „liczę, że obecność polskich marek podczas prestiżowego Kopenhaskiego Tygodnia Mody stanie się tradycją i zaowocuje licznymi nowymi kontaktami tak biznesowymi, jak i w świecie mody czy urody. Cieszę się, że duńscy konsumenci dostrzegają wysoką jakość i troskę o najwyższe standardy środowiskowe oraz etyczne, jakie towarzyszą produkcji w Polsce tak odzieży jak i kosmetyków, które mamy okazję dziś Państwu pokazać”.

Wydarzenie zorganizowano na marginesie Kopenhaskiego Tygodnia Mody, w którym tradycyjnie uczestniczy grupa projektantów i producentów odzieży z Polski.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: Polska moda na CIFF – Ambasada RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości