18.7 C
Kopenhaga
wtorek, 3 października, 2023

Polsko-duńska współpraca w obszarze ciepłownictwa

Polsko-dunskie-seminarium

Polsko-duńskie seminarium nt. współpracy w obszarze ciepłownictwa

W ramach cyklu projektów poświęconych transformacji energetycznej realizowanych przez Ambasadę RP odbyło się polsko-duńskie seminarium nt. modernizacji sektora ciepłownictwa i efektywności energetycznej.

W ramach cyklu projektów poświęconych transformacji energetycznej, realizowanych przez Ambasadę RP w Kopenhadze, 14 marca br. w stolicy Danii odbyło się polsko-duńskie seminarium nt. modernizacji sektora ciepłownictwa i efektywności energetycznej.

Wydarzenie otworzył podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii RP Michał Kurtyka wraz z podsekretarz stanu w MSZ Królestwa Danii Susanne Hyldelund, odpowiedzialną za kwestie gospodarcze i politykę handlową. Minister M. Kurtyka podkreślił szczególnie ważny dla Polski proces reformy legislacji dot. sektora energetycznego i intensywne wysiłki podejmowane przez nasz kraj na rzecz poprawy jakości powietrza i zapewnienia wyższej jakości wykorzystywanych surowców energetycznych. W dyskusji wskazywano, ze miejskie przedsiębiorstwa ogrzewania, dostarczające ok. 59% ciepła, zainteresowane są zwiększaniem efektywności energetycznej, zmniejszeniem strat w przesyle ciepła i obniżeniem emisji CO2 przy jego wytwarzaniu.

W seminarium zorganizowanym w centrum konferencyjnym duńskiego MSZ, udział wzięła 12-osobowa delegacja polska, w tym przedstawiciele takich firm jak Tauron, PGE oraz Veolia. Wykład nt. współpracy międzynarodowej w realizacji regionalnych projektów z zakresu efektywności energetycznej wygłosił przedstawiciel Mazowieckiej Agencji Energii, zaś reprezentant Duńskiego Stowarzyszenia Ogrzewania Miejskiego (Danish Board for District Heating) przedstawił rozwiązania stosowane w Danii. Seminarium zgromadziło ok. 40 uczestników, po jego zakończeniu i rozmowach B2B delegacja firm polskich udała się z wizytą studyjną do agencji State of Green i Duńskiego Stowarzyszenia Ogrzewania Miejskiego, gdzie kontynuowano dyskusję nt. wykorzystania doświadczeń duńskich przy rozwiązywaniu wyzwań związanych z modernizacją ciepłownictwa.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: SEMINARIUM NT. CIEPŁOWNICTWA – AMBASADA RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości