22.4 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Samozatrudnienie w Danii

samozatrudnienie-w-danii

Więcej samozatrudnionych odzwierciedla więcej optymizmu

Po latach stagnacji odnotowano większy optymizm wśród duńskich przedsiębiorców. Najnowsze badanie przeprowadzone przez Duńską Izbę Handlową (Dansk Erhverv) wskazuje, iż duńscy samozatrudnieni wyrażają większy optymizm co do możliwości dalszego rozwoju biznesu aniżeli miało to miejsce w ostatnim pięcioleciu. Część ankietowanych biznesmenów twierdzi, że jest to spowodowane ogólną poprawą gospodarki, podczas gdy inny przypisują to konieczności stworzenia sobie miejsca pracy, z uwagi na trudną sytuację na rynku.

Optymizm wyrażony jest również w liczbach. Co miesiąc w Danii powstaje ok. 2000 nowych firm jednoosobowych, co stanowi wynik równy sprzed kryzysu.

Według jednego z konsultantów Dansk Erhverv – Sigurda Schou Madsena – coraz więcej osób wydają się być gotowa do podejmowania ryzyka i przejścia na samozatrudnienie celem realizowania swoich marzeń. Ponadto stwierdził, iż najprawdopodobniej kryzys stworzył silniejszą kulturę przedsiębiorczości w Danii, w której kultura etatu była zawsze dominującą. Jednocześnie coraz więcej młodych ludzi jest zmotywowana to otwierania własnego biznesu z uwagi na brak możliwości zatrudnienia w firmach na etacie.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony copenhagen.trade.gov.pl
Fot: własność redakcji

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości