15.5 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

SolarEnergyAnalysis – nowe rozwiązania

SolarEnergyAnalysis -nowe rozwiązaniaKalkulator opłacalności instalacji solarnych – SolarEnergyAnalysis

 

Nie wiesz czy kolektory słoneczne są dla Ciebie? Czy ich zastosowanie będzie korzystne finansowo? Odpowiedzi na te i inne pytania pomoże znaleźć nowy na polskim rynku kalkulator opłacalności instalacji solarnych. SolarEnergyAnalysis – to pierwsze tak kompleksowe i bezpłatne rozwiązanie dedykowane wszystkim zainteresowanym kolektorami słonecznymi i nie tylko.

Opłacalność stosowania kolektorów słonecznych to temat rzeka. Każdy, kto ma dom z pewnością, choć raz wpadł na pomysł instalacji tego typu ekologicznych rozwiązań i próbował policzyć czy to dla niego. Od niedawna, w Internecie dostępne jest narzędzie, które pomoże raz na zawsze rozwiać te wątpliwości. SolarEnergyAnalysis dostępny na stronie solary.org, pozwala sprawdzić opłacalność zastosowania dostępnych na rynku kolektorów słonecznych, a wkrótce także instalacji fotowoltaicznych (PV).

– We wprowadzonym systemie sprawdzania opłacalności kolektorów słonecznych kalkulacje są rzetelne i bazują na wybranych produktach oraz aktualnych danych. Intuicyjność obsługi i szeroki zakres informacji zyskują powoli zainteresowanie zarówno profesjonalistów jak i laików tematu – opisuje Tomasz Janiak, pomysłodawca SolarEnergyAnalysis.

3 kroki do wielu korzyści
Aby wycenić potencjalne instalacje solarne wystarczy wejść na stronę internetową solary.org, określić lokalizację i cechy obiektu (m.in. rodzaj dachu, liczbę mieszkańców) oraz wybrać istotne z własnego punktu widzenia cechy kolektorów tj. cenę, okres gwarancji czy parametry techniczne. Na tej podstawie system wygeneruje raport przedstawiający proponowaną instalację, jej koszt, okres zwrotu inwestycji, czas gwarancji oraz ilość zredukowanego CO2!

– W zależności od wprowadzonych informacji o liczbie mieszkańców system podaje kolejne, przybliżone wartości jak na przykład miesięczne zużycie wody i prądu oraz ich cenę. Każdy użytkownik może jednak zmienić te dane, na konkretne, dotyczące jego budynku tj. po prostu wpisać liczby ze swoich rachunków, aby otrzymać jak najbardziej adekwatną propozycję kolektorów – wyjaśnia Tomasz Janiak.

– Użytkownicy mogą skorzystać też z priorytetyzacji poszczególnych cech np. jeśli zależy Ci na cenie czy okresie gwarancji, możesz posortować listę względem tych wartości – dodaje.

Kalkulator SolarEnergyAnalysis w prosty i szybki sposób pokazuje korzyści wynikające z posiadania kolektorów słonecznych. Jest też rozbudowaną bazą wiedzy na temat instalacji solarnych, a także informacji o ich dystrybutorach, producentach czy lokalnych instalatorach. Projekt współfinansowany ze środków unijnych jest wciąż rozwijany. Wkrótce zostaną dodane kolejne funkcjonalności na przykład rozwiązania dla architektów, dzięki którym będą mogli wykorzystać aktualne dane dotyczące kolektorów w swoich projektach.

Zapraszamy do odwiedzenia strony solary.org i skorzystania z SolarEnergyAnalysis.

Żródło: Materiały pochodzą ze strony ekonews.com.pl

Fot: ekonews.com.pl

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości