-2 C
Kopenhaga
środa, 29 listopada, 2023

Strefy niskiej emisji spalin w Danii

emisja-spalin-w-danii

Emisja spalin w Danii

Strefy niskiej emisji spalin w Danii to obszary, których głównym zadaniem jest ograniczenie ruchu samochodów napędzanych ropą, a jednocześnie powodujących wiele zanieczyszczeń. Strefy te mają na celu polepszenie jakości powietrza.

21 listopada 2011 roku została wprowadzona ustawa, mówiąca o obowiązku posiadania plakietki o niskiej emisji spalin w Danii przez samochody ciężarowe oraz autobusy. Poruszanie się w strefie niskiej emisji spalin w Danii zobowiązuje do posiadania za przednią szybą potwierdzonej duńskiej plakietki. Dotyczy to wszystkich pojazdów przekraczających masę 3,5t, które mają silnik Diesla.

Kopenhaga, Aarhus, Odense i Aalborg to miasta, w których spotkamy strefy niskiej emisji spalin.

Posiadacze takich pojazdów mogą uzyskać powyższy dokument poprzez wypełnienie wniosku na stronie internetowej www.ecosticker.applus.dk. Czas oczekiwania to mniej więcej 14 dni od wniesienia opłaty.

Wszystkie samochody powinny posiadać taką plakietkę, gdyż jej brak jest równoznaczny z brakiem wjazdu na teren strefy niskiej emisji spalin w Danii. Duńskie stacje diagnostyczne oferują pomoc w takiej sytuacji, dokumentują spełnianie wymogów przez samochód i wydają odpowiedni dokument. Należy pamiętać, że jeżeli auto nie spełnia wymogów ekologicznych, właściciel może dostać karę grzywny, a nawet istnieje groźba zarekwirowania pojazdu do czasu, gdy mandat zostanie uiszczony.

Fot: własność redakcji

Polecamy artykuły:

Ekologia w Danii – rolnictwo i produkty spożywcze
Ekologia w Finlandii – studia
– Duńskie stacje diagnostyczne
Motoryzacja w Skandynawii

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości