15.5 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Strzelanie w Kopenhadze – wypowiedź Premier Danii

Strzelanie-w-Kopenhadze-wypowiedx-Premier-Danii

Wypowiedź Premier Danii Helle Thorning-Schmidt w nawiązaniu do dwóch strzelanin w Kopenhadze

Wypowiedź Premier Danii Helle Thorning-Schmidt z dn. 15 lutego br. w nawiązaniu do dwóch strzelanin, które miały miejsce w Kopenhadze w nocy z 14 na 15 lutego br. Tłumaczenie nieoficjalne.

„To niewypowiedzianie smutny poranek, w którym wszyscy jesteśmy myślami z ofiarami i ich bliskimi. Dwie niewinne osoby straciły życie w wyniku cynicznego aktu terroru skierowanego przeciw Danii.

Przez całą noc policja czyniła wysiłki, by zapewnić obywatelom bezpieczeństwo. Czuję zadowolenie i ulgę z faktu, że policji udało się unieszkodliwić domniemanego sprawcę dwóch strzelanin. W dalszym ciągu zachęcam wszystkich do stosowania się do wskazówek policji i zachowania czujności.

Pragnę wyrazić głęboki szacunek wobec pracy policji i pozostałych władz. Mam tu również na myśli funkcjonariuszy policji, którzy odnieśli obrażenia oraz ich kolegów, którzy bezinteresownie narazili się na niebezpieczeństwo po to, by nas chronić.

Rząd wnikliwie przygląda się biegowi wydarzeń. Nie pozwolimy nikomu na bezkarne atakowanie otwartego, wolnego i demokratycznego duńskiego społeczeństwa.”

Źródło: materiały pochodzą ze strony : polen.um.dk
fot: freeimages.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości