1.6 C
Kopenhaga
czwartek, 7 grudnia, 2023

Tour de Pologne kobiet – historyczny wyścig

Tour-de-Pologne-kobiet

Ruszył historyczny Tour de Pologne kobiet

Wczoraj zakończył się wyścig Tour de Pologne mężczyzn, w którym zwyciężył belgijski kolarz Tim Wellens. Najlepszy z Polaków Paweł Cieślik ukończył wyścig na 19. miejscu. Ale to nie koniec kolarskich emocji! Dziś rozpoczyna się pierwszy w historii wyścig kobiet.

Wśród 156 zawodniczek pojawią się reprezentantki Polski, m.in. Ewelina Szybiak, Monika Żur, Aurela Nerlo, Dorota Przęzak czy Patrycja Lorkowska. Trasa będzie niezwykle wymagająca ponieważ etapy odbędą się w górach. Będzie to bardzo dobry sprawdzian przed najważniejszą sportową imprezą czterolecia – Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro.

Trasa wyścigu złożona jest z trzech etapów:

Etap I: Zakopane – Zakopane

Etap II: Bukowina Resort – Bukowina Tatrzańska

Etap III: Bukowina (jazda indywidualna na czas)

Podczas wyścigu panie będą walczyć o żółtą koszulę liderki w klasyfikacji generalnej, zieloną koszulkę MSiT w klasyfikacji górskiej, białą koszulkę najlepszej sprinterki oraz niebieską koszulkę najaktywniejszej zawodniczki. W pierwszym etapie zieloną koszulkę MSiT zdobyła Szwajcarka Jolanda Neff, a wręczała ją dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego Urszula Włodarczyk. Najlepsza z Polek, Ewelina Szybiak była piąta.

Tour de Pologne kobiet odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, a w komitecie honorowym wyścigu znaleźli się także premier Beata Szydło oraz minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Wszystkim zawodniczkom życzymy najlepszego czasu na trasie oraz niezapomnianych sportowych emocji.

 

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki (msport.gov.pl)
Fot: msport.gov.pl

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości