22.4 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Współpraca polskich i duńskich firm – seminarium

wspolpraca-polskich-i-dunskich-firm

Seminarium nt. współpracy polskich i duńskich firm w dziedzinie IT

20 polskich i duńskich firm, w tym klaster informatyczny z województwa zachodniopomorskiego, wzięło udział w seminarium nt. współpracy w dziedzinie IT.

Aarhus jest kluczowym miejscem dla rozwoju sektora IT w Danii. To tutaj swoje siedziby mają oddziały informatyczne Googla, Uber czy też E-Bay. Dlatego też bardzo cieszymy się z zainteresowania polskich firm, których ekspertyza i zasoby są nam bardzo potrzebne – powiedział Bo  Sejer Frandsen, szef IT Forum, otwierając seminarium polsko-duńskie, zorganizowane przez Ambasadę RP w Kopenhadze w dniu 9 listopada br.

W wydarzeniu udział wzięło ok. 20 polskich i duńskich firm, w tym klaster informatyczny z województwa zachodniopomorskiego. Wydarzenie było także okazją do promocji Polski jako kraju interesującego z punktu widzenia współpracy gospodarczej i inwestycji. W swojej prezentacji Martin Wiesner, przedstawiciel firmy Falck, wskazywał m.in. na czynniki, które zadecydowały o zacieśnieniu współpracy z Polską oraz otwarciem w Warszawie oddziału IT, obsługującego globalne operacje firmy. Szef IT Forum i współorganizator wydarzenia, Bo  Sejer Frandsen wskazywał z kolei na potencjał Aarhus, w którym ok 100 tys. miejsc pracy związanych jest z sektorem IT. Samo IT Forum skupia ponad 400 firm działających w tym sektorze, jest głównym partnerem dla firm zagranicznych zamierzających wejść na rynek duński.

Po zakończeniu seminarium przedstawiciele firm polskich mieli sposobność wysłuchania prezentacji dyrektora ds. innowacyjności miasta Aarhus, Bo Fristeda „Aarhus jako inteligentne miasto”, w której zademonstrowł kierunki rozwoju przyjęte przez władze regionalne oraz inwestycje w sektorze IT ukierunkowane m.in. na polepszenie jakości opieki społecznej i zdrowotnej, zarządzania kryzysowego, transportu publicznego, świadczeń komunalnych oraz innych usług administracji publicznej.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: Seminarium IT w Aarhus – Ambasada RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości