18.7 C
Kopenhaga
wtorek, 3 października, 2023

Współpraca polskich i duńskich instytucji kultury

Wspolpraca-polskich-i-dunskich-instytucjiWspółpraca polskich i duńskich instytucji kultury w centrum dyskusji w Aarhus

W czasie wizyty w Aarhus Ambasador H. Mościcka-Dendys odwiedziła galerię Kunsthal Aarhus oraz Muzeum Sztuki Aros, aby dyskutować o współpracy polskich i duńskich instytucji kultury.

W czasie wizyty w Aarhus w dniu 6 lutego br. ambasador Henryka Mościcka-Dendys odwiedziła galerię Kunsthal Aarhus oraz Muzeum Sztuki Aros, aby dyskutować o współpracy polskich i duńskich instytucji kultury.

Promocja polskiej sztuki współczesnej i dorobku polskich artystów były przedmiotem rozmowy ambasador Henryki Mościckiej-Dendys z panem Jacobem Fabriciusem, dyrektorem galerii Kunsthal Aarhus i jego zespołem. Dyskutowano o działalności galerii i jej planach wystawienniczych na najbliższe lata, które uwzględniają także współpracę z polskim światem kultury. Z kolei podczas spotkania z główną kurator Muzeum Sztuki Aros, panią Lise Pennington, podniesiono temat współpracy polskich i duńskich instytucji odpowiedzialnych za współpracę w sferze kultury i sztuki oraz promocję kultury. Lise Pennington podkreślała znaczenie osobistych kontaktów dla skuteczności promocji sztuki, a zwłaszcza młodych artystów. Z kolei ambasador H. Mościcka-Dendys wyrażała nadzieję, że „Muzeum Aros uwzględni w swoich planach działalności na najbliższe lata także polskie elementy, zwłaszcza że polska sztuka współczesna w niezwykle uniwersalny sposób opowiada światu historię polskiej transformacji po 1989 r. i inspiruje do przyglądania się polskiej tożsamości, historii i kulturze”.

 

Źródło: Ambasada RP w Danii (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: kopenhaga.msz.gov.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości