15.5 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Duńska inwestycja w polskie Zakłady Rolne Obojno

Dunska-inwestycja-w-polskie-Zaklady-Rolne-Obojno

Nota prasowa: Ambasada o kwestii własności ziem w zachodniopomorskim

 

Oświadczenie na temat zaangażowania Ambasady Danii w lokalne kwestie własności ziem w województwie zachodniopomorskim

Duńska inwestycja w polskie Zakłady Rolne Obojno Sp. z o.o. od pewnego czasu funkcjonuje w warunkach, które wywołują zaniepokojenie kwestią bezpieczeństwa personelu zatrudnionego w Zakładach Rolnych Obojno i naruszenia aktualnego prawa dzierżawy firmy. W związku z tym, w dn. 4 września br. Ambasador Danii odbył spotkanie z wicewojewodą zachodniopomorskim, by wyrazić swoje zaniepokojenie.

7 października br. Ambasador złożył poniższe oświadczenie dla TVP, Oddział w Szczecinie:

„Zaniepokojenie kwestią bezpieczeństwa personelu zatrudnionego w Zakładach Rolnych Obojno Sp. z o.o. i naruszenia aktualnego prawa dzierżawy firmy było bezpośrednią przyczyną, dla której poprosiłem o spotkanie z Wicewojewodą Zachodniopomorskim Ryszardem Mićko.

Na spotkaniu z wicewojewodą w dn. 4 września br. wyraziłem moje zaniepokojenie z racji sprawowanej przeze mnie funkcji Ambasadora Danii i bezpośredniego zainteresowania duńską inwestycją.

Na spotkaniu wyraźnie zaznaczyłem, iż toczący się obecnie proces zakupu wcześniej dzierżawionych przez Zakłady Rolne Obojno Sp. z o.o. ziem nie jest przyczyną spotkania i potwierdziłem, iż ten proces winien przebiegać w zgodzie z polskim prawem i procedurami.”

Źródło: polen.um.dk
Fot: freeimages.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości