Żyjąc na emigracji, czy przebywając dłużej poza granicami kraju, zawsze odczuwalna jest narastająca ciekawość wiadomości i informacji, napływających z ojczystego państwa czy tęsknota za językiem oraz kulturą. Właśnie dlatego powstała telewizja PolBox.TV, bo ta rewelacyjna telewizja przez Internet to idealne rozwiązanie dla wszystkich spragnionych kontaktu z krajem. Dlaczego telewizja online PolBox.TV? Przede wszystkim PolBox.TV to…
Kategoria: News

Tanie OC dla aut marki Skoda? Sprawdź to!
Fabia, Octavia czy Superb? A może Roomster lub Yeti? Niezależnie, jakiej Skody jesteś właścicielem, powinieneś wiedzieć, że nie musisz przepłacać za OC! Mimo, iż ceny ubezpieczeń nie rozpieszczają, są sposoby na znalezienie taniej polisy OC dla twojego wspaniałego auta. Zapraszamy do lektury. Wysokie ceny OC i sposoby na oszczędność Co roku w najtrudniejszej sytuacji finansowej…

Przygotowanie samochodu na wyjazd – bądź gotowy na wszystkie przeszkody.
Jeżeli wybierasz się w dłuższą podróż autem, nie wystarczy spakować bagażu i przekręcić kluczyki w stacyjce. Odpowiednie przygotowania to absolutna podstawa, aby bezpiecznie dotrzeć na miejsce. Życzymy udanego urlopu, ale przygotuj się na ewentualne przeszkody. Z naszym poradnikiem nie zapomnisz o najważniejszych kwestiach! 1. Stan samochodu Zanim ruszysz w długą trasę, na przykład do innego…

Tablica upamiętniająca Lone Mogensen
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Lone Mogensen 28 kwietnia w Jaroszowcu odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Lone Mogensen, Dunkę urodzoną w Polsce, przed wojną mieszkankę Jaroszowca, Damę Orderu Virtuti Militari. Tablica zawisła na ścianie domu, w którym niegdyś mieszkała. W czasie II wojny światowej Anna Mogensen (z duń. Lone Mogesen) była działaczką duńskiego ruchu oporu, a…

Skandynawskie Inspiracje
Konferencja Skandynawskie Inspiracje 26 kwietnia br. w warszawskim hotelu Westin odbyła się konferencja pt. „Skandynawskie Inspiracje”, której celem było przybliżenie skandynawskich rozwiązań państwowych, społecznych i biznesowych. Organizatorem konferencji jest Fundacja Przyjazny Kraj. O duńskich wzorcach mówił m.in. ambasador Danii Ole Egberg Mikkelsen, dyrektor generalny Velux Polska Jacek Siwiński, adwokat i partner z kancelarii Magnusson Andrzej…

Czy warto kontynuować naukę na MBA
MBA: Czy to naprawdę działa? Dlaczego dojrzali menedżerowie biorą na siebie ciężar nauki po wymagającym dniu pracy, weekendy spędzone w salach wykładowych czy stres związany z egzaminami na kursach MBA? Ponieważ to się opłaca – tak wynika z badania przeprowadzonego wśród osób, które ukończyły tego typu kursy na Wiedeńskim Uniwersytecie Ekonomii i Biznesu. Absolwenci deklarują,…

Święto Lasu – sadzenie lasu
Sadzimy drzewa z okazji Święta Lasu Minister środowiska prof. Jan Szyszko 25 kwietnia 2017 r. wziął udział w sadzeniu lasu na terenie Nadleśnictwa Jabłonna. Sadzenie drzew odbyło się z okazji Święta Lasu. Święto Lasu obchodzone jest od 1933 r. W tym roku organizatorzy – Lasy Państwowe i Ministerstwo Środowiska – chcą zwrócić uwagę na znaczenie…

Minister zdrowia Danii w Warszawie
Spotkanie ministrów zdrowia Polski i Danii P.o. minister zdrowia Danii Karen Ellemann jest dziś w Warszawie, by promować kandydaturę Kopenhagi jako siedziby European Medicines Agency (EMA). Minister spotka się z polskim ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz zastępcami przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia Tomaszem Latosem i Beatą Małecką-Liberą. Dowiedz się więcej na temat duńskiej kandydatury: http://bit.ly/2ljMSJi #ema2cph…

Wypadek drogowy w Danii – co należy zrobić
Wypadek drogowy w Danii Zadzwoń pod nr telefonu 112 jeśli wypadek drogowy spowodował poważne obrażenia i wymagana jest natychmiastowa obecność Policji, straży pożarnej, pogotowia czy innych służb ratunkowych. Zadzwoń pod nr telefonu 114 jeśli wypadek drogowy nie był na tyle poważny, że wymagana jest natychmiastowa pomoc ze strony Policji i służb ratowniczych. Wypadek drogowy można…

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu
Mistrzowie Wiedzy Hotelarskiej 2017 W dniach 3-6 kwietnia 2017r. w Kołobrzegu odbył się IX finał Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Pierwszy etap zmagań polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z wiedzy hotelarskiej, drugi – sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa w recepcji i…

Polacy coraz częściej korzystają z ofert touroperatorów
Liczba klientów w biurach podróży wzrosła Z raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że w ostatnim tygodniu roku szkolnego liczba klientów w biurach podróży wzrosła o 14 proc. Na podstawie doświadczeń z ubiegłego roku PZOT spodziewa się, że pierwsze tygodnie lipca będą pod tym względem jeszcze lepsze. W tym roku połowa tych, którzy zdecydowali się…

Kopenhaga: Informatyzacja służby zdrowia
Informatyzacja służby zdrowia przedmiotem wizyty studyjnej przedstawicieli polskiej administracji i biznesu Z inicjatywy Ambasady RP w dn. 4.04. br. w Kopenhadze odbyło się spotkanie delegacji polskiej z Danish Health Data Authority, instytucją odpowiadającą za tworzenie systemu zarządzania i przechowywania danych w duńskim sektorze zdrowia. Spotkanie prowadził Anders Brahm, dyrektor podlegającej Ministerstwu Zdrowia agencji Danish Health…

Duńska Konfederacja Pracodawców w Polsce
Duńska Konfederacja Pracodawców z wizytą w Warszawie Naszą ambasadę odwiedziła 6 kwietnia delegacja Duńskiej Konfederacji Pracodawców (Dansk Arbejdsgiverforening www.da.dk). DA przyjechała do Warszawy, by lepiej poznać polski rynek pracy i spotkać się ze swoimi partnerami w Polsce. Źródło: Ambasada Danii w Polsce (polen.um.dk) Fot: polen.um.dk

Wypowiedzenie umowy w pracy
Wypowiedzenie umowy przez pracownika Choć utrata pracy często jest postrzegana przez pryzmat zwolnienia dokonanego przez pracodawcę, warto pamiętać, że nie tylko pracodawca może wypowiedzieć umowę. Ty, jako pracownik, również masz do tego prawo. Kiedy i na jakich zasadach? Przed poznaniem warunków złożenia wypowiedzenia, pracownik powinien sprawdzić, czy przysługuje mu rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem. Każdą umowę…

Polonia dla Polonii – spotkanie szkoleniowe
„Polonia dla Polonii” – spotkanie szkoleniowe dla organizacji i działaczy polonijnych 1 kwietnia 2017 r. odbyło się w Kopenhadze pierwsze tego typu spotkanie szkoleniowe „Polonia dla Polonii” z udziałem przedstawicieli organizacji polonijnych i indywidualnych działaczy z całej Danii. Spotkanie, którego celem była wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie rejestracji stowarzyszeń, prowadzenia działalności i administrowania…

Polskie materiały budowlane podbijają Danię
Polscy producenci materiałów budowlanych podbijają Danię Polscy producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych zaprezentowali swoją ofertę podczas kopenhaskich targów Ejendomsmessen 2017. Zorganizowane po raz pierwszy w kopenhaskim centrum konferencyjno-targowym Ejendomsmessen, czyli targi materiałów budowlanych i wykończeniowych spotkały się z dużym zainteresowaniem duńskiej publiczności. Po raz pierwszy w wydarzeniu uczestniczyła także grupa polskich producentów, w tym spółek…

Bankructwo w Dani – jak ubiegać się o wypłatę pensji?
Wypłata wynagrodzenia Zarówno w Danii, jak i w każdym unijnym kraju, możemy spotkać się z bankructwem. W takim wypadku poszkodowani pracownicy powinni udać się do wyspecjalizowanej instytucji, która zobowiązana jest wypłacić zaległe pieniądze. Jednak i tutaj spotkać możemy się z wytycznymi. Mianowicie, każda umowa o pracę powinna być napisana w języku, który rozumie pracownik. Jest…

Spotkanie z polskimi pracownikami Danish Crown
Spotkanie z dyrekcją i polskimi pracownikami Danish Crown w Horsens Podczas wizyty na Jutlandii 23 marca br. Ambasador Henryka Mościcka-Dendys spotkała się w Horsens z dyrekcją oraz polskimi pracownikami Danish Crown, jednego z największych duńskich producentów i eksporterów mięsa. „Polscy pracownicy w Danii są niezwykle cenieni za fachowość, pracowitość i kompetencje. Są najlepszą wizytówką Polski….

Henryka Mościcka-Dendys na Jutlandii
Wizyta w Horsens i Herning W dniu 23 marca Ambasador Henryka Mościcka-Dendys przebywała z jednodniową wizytą roboczą na Jutlandii, dyskutując m.in. o kwestiach współpracy gospodarczej i sytuacji polskich pracowników w regionie. Podczas spotkania z burmistrzem Horsens, Peterem Sørensenem, omawiano m.in. kwestie wymiany gospodarczej, kulturalnej i naukowej. Region ma bardzo bliskie związki z Polską z racji…

Czy Polacy zdrowo grillują
Jak zdrowo grillować? Porady ekspertów Wiele smacznych i przez wielu lubianych potraw niekoniecznie musi służyć naszemu zdrowiu. Inaczej może być z żywnością przygotowywaną na grillu. Wystarczy tylko pamiętać o kilku prostych zasadach, z którymi można zapoznać się w poradniku ekspertów Knorr: szefa kuchni i żywieniowca. Po pierwsze – wszystko z rusztu dobre, ale nie wszystko…

Ejendomsmessen – targi w Kopenhadze
Ejendomsmessen Real Estate 2017 WPHI w Kopenhadze organizuje stoisko informacyjno-promocyjne na targach Ejendomsmessen Real Estate, które odbędą się w Kopenhadze w centrum wystawienniczym Bella Center w dniach 29-30 marca 2017 roku. Targi Ejendomsmessen są to największe targi branży nieruchomości odbywające się w Skandynawii – w Sztokholmie, Goteborgu, Malmo i Oslo, które tym razem po raz…

Polsko-duńska współpraca w obszarze ciepłownictwa
Polsko-duńskie seminarium nt. współpracy w obszarze ciepłownictwa W ramach cyklu projektów poświęconych transformacji energetycznej realizowanych przez Ambasadę RP odbyło się polsko-duńskie seminarium nt. modernizacji sektora ciepłownictwa i efektywności energetycznej. W ramach cyklu projektów poświęconych transformacji energetycznej, realizowanych przez Ambasadę RP w Kopenhadze, 14 marca br. w stolicy Danii odbyło się polsko-duńskie seminarium nt. modernizacji sektora…

Ile zarabiają Polacy w małych firmach zatrudniających do 9 pracowników
1600 zł na rękę – tyle średnio płacą w małych firmach Ile zarabiają Polacy w małych firmach zatrudniających do 9 pracowników? Jakie są średnie dochody osoby prowadzącej działalność gospodarczą? Niestety, dane GUS-u nie są zbyt optymistyczne. Ekspedient w małym sklepie może liczyć średnio na 1,6 tys. zł na rękę, a przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą…

Krzysztof Apostolidis odznaczony
Order Dannebrog dla konsula Apostolidisa 13 marca br. ambasador Ole Egberg Mikkelsen wręczył odznaczenie Kawalera Orderu Dannebrog konsulowi honorowemu Danii w Łodzi Krzysztofowi Apostolidisowi. Więcej o odznaczeniu w przemówieniu ambasadora: http://polen.um.dk/~/media/Polen/Documents/News/Speech_Order%20of%20Dannebrog_Consul%20Krzysztof%20Apostolidis.pdf?la=pl Źródło: Ambasada Danii w Warszawie (polen.um.dk) Fot: polen.um.dk

Krajowe i zagraniczne podróże Polaków
Charakterystyka krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w I półroczu 2016 roku Uprzejmie informujemy, że w Departamencie Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, na podstawie badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w ramach trójstronnego porozumienia pomiędzy MSiT, NBP a GUS, został opracowany komunikat pt.: „Charakterystyka krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w I półroczu 2016 roku”….

Polacy żyją coraz dłużej
Polscy seniorzy coraz bardziej aktywni Polacy żyją coraz dłużej. Badania społeczne wskazują, że w naszym kraju mężczyźni przeciętnie dożywają 73 lat, a kobiety 8 lat więcej[1]. Polacy również chcą żyć aktywnie, pomimo tego, że często zmagają się z różnymi chorobami, np. chorobą zwyrodnieniową stawów[2]. Program „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™” współorganizowany z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii i…

Ambasada Danii otrzymała certyfikat „Partnera dla Klimatu”
Ambasada Danii otrzymała certyfikat „Partnera dla Klimatu”. Niezmiernie nam miło, że podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku będziemy wraz z partnerami angażować się w inicjatywy mające na celu zapobieganie zmianom klimatu. Źródło: Ambasada Danii w Polsce (polen.um.dk) Fot: polen.um.dk

Rynek towarów luksusowych w Danii
Polsko-duńska współpraca na rynku towarów luksusowych Ambasador H. Mościcka-Dendys odwiedziła kopenhaską giełdę skór zwierząt futerkowych, gdzie polskie produkty cieszą się coraz większym uznaniem. Ambasador Henryka Mościcka-Dendys odwiedziła kopenhaską giełdę skór zwierząt futerkowych, gdzie polskie produkty cieszą się coraz większym uznaniem. Giełda Kopenhagen Fur jest globalnym liderem w obrocie skórami z przeznaczeniem na futra i produkty…

Czy Polacy powinni uważać na nowotwór NET
W 2015 roku ruszyła kampania o nieznanym nowotworze NET Guzy neuroendokrynne (NET) to rzadkie i nietypowe nowotwory, które rozwijają się powoli i często niezauważalnie, zagrażając życiu pacjentów. Aby budować świadomość o tej wciąż mało znanej chorobie Stowarzyszenie Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Guzy Neuroendokrynne wraz z Polską Siecią Guzów Neuroendokrynnych rozpoczyna kampanię NET to…

Ks. prof. Roman Dzwonkowski uhonorowany
Ks. prof. Roman Dzwonkowski uhonorowany odznaką „Bene merito” – Nasz laureat jest osobą niezwykle zasłużoną w wielu dziedzinach. Jedną z nich jest troska o rodaków za granicą, zwłaszcza na Wschodzie – powiedział wiceminister Jan Dziedziczak podczas dzisiejszej uroczystości wręczenia odznaki honorowej „Bene merito” ks. prof. Romanowi Dzwonkowskiemu. – Jest to jednocześnie, w oczywisty sposób, sfera…

Jeden z ostatnich żyjących w Danii polskich weteranów
Nominacja oficerska dla weterana II wojny światowej Pan Edmund Antkowiak, jeden z ostatnich żyjących w Danii polskich weteranów II wojny światowej otrzymał nominację na kolejny stopień oficerski. Porucznik Edmund Antkowiak, jeden z ostatnich żyjących w Danii polskich weteranów II wojny światowej, otrzymał decyzją Ministra Obrony Narodowej RP nominację na kolejny stopień oficerski. Uroczystość wręczenia nominacji…

Czy częste płacenie za granicą kartą jest kosztowne
M. Szafrański: częste płacenie za granicą kartą rozliczaną w złotych to rozrzutność Korzystanie ze standardowej, przypisanej do konta, karty rozliczeniowej, której walutą jest złoty, może być kosztowne. Podobnie jak wypłata gotówki z bankomatów. Do kosztów przewalutowania, po niekoniecznie korzystnym kursie, dochodzi często prowizja za te operacje, co może zwiększyć ich koszty nawet o kilkanaście procent….

E-kumulator i jakość powietrza
Poprawa jakości powietrza w Polsce w ramach e-kumulatora Przedsiębiorcy będą mogli uzyskać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej m.in. na inwestycje poprawiające jakość powietrza. 20 lutego ruszył nabór wniosków w ramach programu priorytetowego E-KUMULATOR. Budżet przedsięwzięcia to 280 mln zł. Celem programu „Wsparcie przedsięwzięć w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki. Część 1)…

Zaginął Marcin Pisulski
W Świętochłowicach zaginął Marcin Pisulski 24 listopada 2012 r. w Świętochłowicach (woj. śląskie) zaginął Marcin Pisulski. Ma 34 lata, 173 cm wzrostu i szare oczy. Zaginiony może przebywać a terenie Norwegii. Ktokolwiek widział Marcina Pisulskiego lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie proszony jest o kontakt z ITAKĄ – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod numerem22…

Czy polski rolnik powinien się doszkalać
Rolnik powinien się szkolić Nie wystarczy doświadczenie i dobry sprzęt, aby praca w rolnictwie przynosiła efekty. Wymogi jakościowe nakładane przez Unię Europejską sprawiają, że rolnicy, tak jak każda grupa zawodowa, muszą się doszkalać. Dzięki temu mogą być na bieżąco z uprawą roślin i hodowlą zwierząt oraz procedurami pozyskiwania dotacji. Wśród rolników największym zainteresowaniem cieszą się…

Zaginął Tomasz Trybek
W Wielkiej Brytanii zaginął Tomasz Trybek 1 grudnia 2016 r. w Wielkiej Brytanii zaginął Tomasz Trybek. Zaginiony ma 35 lat, 178 cm wzrostu i niebieskie oczy. Ktokolwiek widział Tomasza Trybka lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie proszony jest o kontakt z ITAKĄ – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod numerem +48 22 654 70 70. Można…

Współpraca polskich i duńskich instytucji kultury
Współpraca polskich i duńskich instytucji kultury w centrum dyskusji w Aarhus W czasie wizyty w Aarhus Ambasador H. Mościcka-Dendys odwiedziła galerię Kunsthal Aarhus oraz Muzeum Sztuki Aros, aby dyskutować o współpracy polskich i duńskich instytucji kultury. W czasie wizyty w Aarhus w dniu 6 lutego br. ambasador Henryka Mościcka-Dendys odwiedziła galerię Kunsthal Aarhus oraz Muzeum…

Co Polacy wiedzą o witaminach
Witaminy (łac. – vitamine – amina życia) są związkami chemicznymi niezbędnymi do prawidłowego przebiegu procesów życiowych. Pojęcia „witaminy” użył już w 1912 r. polski biochemik Kazimierz Funk, który jako pierwszy wyizolował rozpuszczalny w wodzie związek zapobiegający chorobie beri-beri. Witaminy są dostarczane do organizmu z zewnątrz, w składzie pożywienia (choć część z nich potrafi produkować „dobra”…

Wycinka drzew pod dom rolnika
Wycinka drzew lub krzewów pod dom rolnika bez zezwolenia Rolnicy są zwolnieni z obowiązku uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów, jedynie wtedy, gdy jest to ściśle związane z ich życiem prywatnym. Od 1 stycznia 2017 r. osoby fizyczne mogą usunąć ze swojej nieruchomości każde drzewo, bez względu na jego obwód, jeżeli usunięcie to dokonywane…

Polskie projektantki w Kopenhadze
Wieczór z polską modą i urodą Polskie projektantki i producenci uczestniczący w targach Copenhagen International Fashion Fair oraz firma Dr Irena Eris zaprezentowali swoją ofertę podczas nieformalnego wieczoru w rezydencji Ambasador RP. Kreacje polskich projektantów Ewy Zwolińskiej, Outfit Studio i Mara Gibucci oraz kosmetyki Dr Irena Eris przyciągnęły uwagę pań – przedstawicielek duńskiego biznesu, administracji,…

Smartfony mogą być bardziej narażone na cyberataki
Prawie miliard telefonów z Androidem zagrożonych cyberatakami po decyzji firmy Google Ponad 900 milionów użytkowników smartfonów na całym świecie może być bardziej narażonych na cyberataki. To efekt decyzji firmy Google o wycofaniu wsparcia informatycznego dla urządzeń z programem operacyjnym Android starszym niż wersja 4.4. Uchronić przed ewentualnym zagrożeniem może instalacja nowszej wersji systemu lub odpowiednich…

Pierre Krähenbühl w Polsce
Wizyta Komisarza Generalnego UNRWA w Polsce Minister Witold Waszczykowski spotkał się 26 stycznia z Pierrem Krähenbühlem, Komisarzem Generalnym Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (ang. United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East, UNRWA). Podczas rozmowy omówiono możliwości utrzymania wsparcia dla Palestyny. – Od 2005 r….

Marian Turski w Kopenhadze
Marian Turski gościem kopenhaskich obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu Rocznica wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau została uczczona w kopenhaskim ratuszu. Zgodnie z tradycją także i w tym roku w Międzynarodowym Dniu Pamięci Ofiar Holokaustu, 27 stycznia w kopenhaskim ratuszu odbyły się tradycyjne obchody „Dnia Auschwitz”. Otwierając uroczystość z udziałem…

Obrona kopenhaskiej polonistyki
List Ambasador H. Mościckiej-Dendys w obronie kopenhaskiej polonistyki W reakcji na planowane przez władze Uniwersytetu Kopenhaskiego zamknięcie studiów polskich Ambasador RP wystosowała list do Rektora. Ambasador H. Mościcka-Dendys wyraża w nim m.in. rozczarowanie planowaną decyzją, która oznaczałaby faktyczną likwidację studiów polskich na poziomie licencjackim i magisterskim na Uniwersytecie Kopenhaskim, a tym samym uniemożliwiła studiowanie polonistyki…

Polskie firmy na Grenlandii
Współpraca Polski i Grenlandii przedmiotem konsultacji Ambasador H. Mościckiej-Dendys Plany dwustronnej współpracy w 2017 r. były przedmiotem spotkania Ambasador RP z szefową przedstawicielstwa Grenlandii w Kopenhadze, p. Lidą Skifte Lennert. Plany dwustronnej współpracy w 2017 r. były przedmiotem spotkania Ambasador Henryki Mościckiej-Dendys i radcy-ministra Artura Soroko z szefową przedstawicielstwa Grenlandii w Kopenhadze, p. Lidą Skifte…

Naturalna pasta do zębów
Kompletując szkolną wyprawkę dla dziecka, czy pamiętaliście również o zakupie produktów higieny jamy ustnej! Wszyscy wiemy, jak ważne jest wyuczenie dziecka odpowiednich zachowań związanych z higieną i jak ciężka czasami jest to praca… Ale nie z Jack N’Jill! Produkty tej marki, dzięki swojemu wyglądowi, wykonaniu, jakości i szerokiej gamie smaków, są przez dzieci po prostu…

Szlaki wodne Europy
Szlaki wodne Europy – promowanie międzynarodowych turystycznych szlaków tematycznych Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do składania wniosków mające na celu rozwijanie i promowanie międzynarodowych turystycznych szlaków tematycznych i ponadnarodowych produktów turystycznych tematycznych w dziedzinie turystyki żeglarskiej i sportów wodnych. Termin składania wniosków upływa 15.III.2017 Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych Komisji Europejskiej: https://ec.europa.eu/easme/en/call-proposals-nautical-routes-europe Pytania dotyczące…

Jak wykorzystać czas najefektywniej
Wykorzystuj swój czas efektywniej Dziś na brak czasu narzekają w zasadzie wszyscy. Doba jest za krótka zarówno dla etatowych pracowników, dyrektorów, właścicieli firm, jak i chociażby dla mam próbujących efektywnie połączyć pracę z życiem prywatnym. W rzeczywistości jednak prawie każdego dnia marnujemy mnóstwo chwil na rzeczy kompletnie nieistotne. Jak zatem przeciwdziałać stratom czasu? Nowoczesne rozwiązania…

WOŚP 2017 w Kopenhadze
Będzie się działo – WOŚP 2017

Zaginął Marcin Mormol
Zaginął Marcin Mormol może przebywać na terenie Niemiec lub Wielkiej Brytanii 2 listopada 2016 r. w Świebodzicach (woj. dolnośląskie) zaginął Marcin Mormol. Ma 40 lat, 178 cm wzrostu i piwne oczy. W dniu zaginięcia ubrany był w szarą kurtkę ocieplaną, dżinsy i czarno-pomarańczowe sportowe buty. Może potrzebować pilnej pomocy! Zaginiony może przebywać na terenie Niemiec…

Historia księżnej Mary z Danii
Jak zostać księżną? – historia księżnej Mary z Danii Uchodzi za najlepiej ubraną księżną świata, jest wybierana Kobietą Roku. Każdego roku trafia na listę najbardziej wpływowych kobiet świata. Mieszka w Pałacu i jest żoną przyszłego króla Danii. Jednak kim tak naprawdę jest Mary? W lutym będzie świętować 45 urodziny, w maju 13 rocznicę ślubu. Jest…

Osoby w wieku poprodukcyjnym stanowią coraz większą część społeczeństwa
Starzejące się społeczeństwo to coraz większy problem dla systemu opieki zdrowotnej. Bez odpowiednich rozwiązań chorzy nie będą mogli liczyć na skuteczną pomoc Osoby w wieku poprodukcyjnym stanowią coraz większą część społeczeństwa. Według danych GUS udział osób powyżej 65 roku życia w całym społeczeństwie do 2030 roku zwiększy się blisko dwukrotnie i osiągnie ponad 23 proc….

Imprezy targowe w Kopenhadze
Planowane imprezy targowe przez WPHI w Kopenhadze w 2017 roku W 2017 roku WPHI w Kopenhadze planuje wziąć udział i zorganizować stoiska promocyjne na następujących imprezach targowych odbywających się w Danii: Targi Branża Miejsce Data CIFF www.ciff.dk odzieżowa Kopenhaga 1-3.02.2017 Ejendomsmessen www.easyfairs.com/pl/ejendomsmessen-sikkerhed-2017/ejendomsmessen-2017/ budowlano-remontowa Kopenhaga 29 -30.03.2017 HI Industry www.hi-industri.dk przemysł Herning 3-5.10.2017 Zainteresowane polskie…

W 2017 zablokujemy mniej reklam
Czy w 2017 zablokujemy mniej reklam? W 2017 roku, według eMarketera, z oprogramowania blokującego reklamy będzie korzystać 86,6 mln użytkowników na świecie, o 6 punktów procentowych więcej niż w 2016 r. Mimo to jest szansa, że będą oni rzadziej blokować reklamy online. Niemiecka organizacja zrzeszająca przedstawicieli branży gospodarki cyfrowej, Bundesverband Digitale Wirtschaft (BVDW), poinformowała, że…

Wiza krajowa – przedłużenie
Przedłużenie wizy krajowej Niniejsza informacja nie stanowi źródła prawa. Autorzy dołożyli należytej staranności, aby była ona zgodna z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Należy jednak pamiętać, że dotyczy ona typowych, mogących często występować przypadków i może nie w pełni odnosić się do poszczególnych spraw. Liczba i rodzaj dokumentów, których mogą żądać organy administracji w toku postępowania mogą…

Świąteczne spotkanie w Kopenhadze
Recepcja świąteczna w Kopenhadze Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Ambasada RP w Kopenhadze zorganizowała okolicznościowe spotkanie dla przyjaciół. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Ambasada RP w Kopenhadze zorganizowała okolicznościowe spotkanie dla przedstawicieli duńskiej administracji i biznesu, działaczy organizacji polonijnych oraz korpusu dyplomatycznego. W wydarzeniu udział wzięło ok. 200 osób, w tym polscy przedsiębiorcy działający w…

Polki mają trudniej na rynku pracy
Trudna sytuacja kobiet na rynku pracy. Blisko 80 proc. zetknęło się z nierównym traktowaniem Blisko 93 proc. kobiet uważa, że ich sytuacja na rynku pracy jest trudniejsza niż mężczyzn – wynika z badania TNS Polska. Choć większość przyznaje, że się poprawia, to problemem wciąż pozostaje powrót do pracy po urlopie macierzyńskim i wychowawczym. Wyzwaniem dla…

Spotkania opłatkowe w Kopenhadze i Viborgu
Spotkania opłatkowe w szkołach polskich w Kopenhadze i Viborgu W miniony weekend w Szkolnych Punktach Konsultacyjnych przy Ambasadzie RP w Kopenhadze oraz w Filii w Viborgu odbyły się coroczne jasełka, tradycyjnie już przygotowane przez uczniów SPK. 10 grudnia w Szkolnych Punktach Konsultacyjnych przy Ambasadzie RP w Kopenhadze oraz w Filii w Viborgu odbyły się coroczne…

Emerytura z każdego z państw Unii Europejskiej
Praca w kilku krajach Unii oznacza emeryturę z każdego z tych państw. ZUS wypłaca 100 tys. takich emerytur Obywatele UE, którzy pracują w kilku krajach, mogą liczyć na emeryturę z każdego z nich. O prawa ubezpieczonych dbają przepisy o koordynacji systemu zabezpieczenia społecznego. Umożliwiają one zsumowanie okresów ubezpieczenia i przyznanie świadczeń w każdym z państw,…

Spotkanie partnerów projektu SMART LIVING
12 grudnia br. w rezydencji Ambasadora Danii odbyło się spotkanie partnerów projektu SMART LIVING. Wśród zaproszonych gości był Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda, Zastępca Prezydenta Lublina Artur Szymczyk, Dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawa Leszek Drogosz oraz prezesi i dyrektorzy firm będących partnerami projektu: Rockwool, Velux, Danfoss i Bjerg….

Modern Technologies in State Security – seminarium
Modern Technologies in State Security – seminarium w Kopenhadze WPHI w Kopenhadze wraz z Ambasadą RP w Kopenhadze, Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów (PIAP) oraz Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych Unii Europejskiej oraz partnerami ze strony duńskiej, tj. Konfederacją Przemysłu Duńskiego (DI), firmami Terma A/S i Sky-Watch A/S oraz DTU i DASTI zapraszają na seminarium,…

Czy Polacy mogą zwrócić nietrafiony prezent
Nietrafiony prezent można zwrócić. Sprawdź kiedy Sezon prezentowy trwa. Dobrze, abyś znał obowiązujące zasady zwrotu towarów. Choć jest możliwość zwrócenia produktu, gdy został on zakupiony przez internet, to jeśli chodzi o sprzedaż tradycyjną, wszystko zależy od woli sklepu. „W przypadku transakcji internetowej mamy 14 dni od otrzymania przesyłki na zwrot towaru – odesłanie na adres…

Polityka migracyjna i graniczna
Konferencja o problemach bezpieczeństwa i migracji w Belwederze Wiceminister Marek Ziółkowski otworzył konferencję „Aspekty polityki bezpieczeństwa w kontekście polityki migracyjnej i granicznej”, którą wspólnie zorganizowało MSZ oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. – Brak bezpieczeństwa jest istotnym, często najważniejszym motywem popychającym do migracji, jej prawdziwym źródłem – powiedział wiceminister Ziółkowski. W swoim wystąpieniu podsekretarz stanu w MSZ…

Polacy w drodze
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Polacy w drodze” – wystawa fotografii, pokaz filmu, debata i koncert, wszystko w jeden wieczór Wystawa zdjęć fotografika Michała Kwapisiewicza, prezentacja blogerki – Wioli Starczewskiej, film „Trzeba umieć żyć” Kamili Chomicz oraz debata z udziałem artystów, moderowana przez Pawła Jackowskiego – autora książki Pokolenia bez granic – a na deser…

Bieżąca współpraca polsko-duńska
Z uczniami Eisbjerghus International Efterskole o Polsce, Europie i o świecie O aktualnych problemach Unii Europejskiej i bieżącej współpracy polsko-duńskiej dyskutowała ambasador RP z uczniami szkoły w Middlefart. 16 listopada br. na zaproszenie dyrekcji Eisbjerghus International Efterskole w Middelfart ambasador Henryka Mościcka-Dendys spotkała się z uczniami szkoły, aby dyskutować o Polsce, współpracy polsko-duńskiej, o Europie…

Duńska firma wprowadziła innowacyjną formę immunoterapii
Duńska firma ALK wprowadza nowatorską metodę immunoterapii 16.11.2016 w Ambasadzie Królestwa Danii w Warszawie odbyła się konferencja prasowa oraz seminarium na temat alergii, która na całym świecie stanowi poważny problem. Wydarzenie to zorganizował Dział Handlowy Ambasady Danii w Warszawie oraz duńska firma ALK. Firma ALK wprowadziła na rynek innowacyjną formę immunoterapii, polegającą na zastąpieniu standardowej…

34 procent Polaków ceni sobie towarzystwo podczas uprawiania sportu
Twój pies uprawiałby… agility 34% Polaków ceni sobie towarzystwo podczas uprawiania sportu. Jeśli brakuje nam kompana do ćwiczeń, na trening możemy zabrać ze sobą… psa. Jest wiele dyscyplin, które pozwolą zadbać o kondycję fizyczną – zarówno własną, jak i pupila. Najprostsze formy aktywności z psem to spacer i jogging. Jeżeli chcemy dołączyć do tego elementy…

Film Zjednoczone stany miłości w duńskich kinach
Tomasz Wasilewski gościem pokazu „Zjednoczonych stanów miłości” 21.11.2016 – Nagradzany reżyser i scenarzysta był gościem specjalnego pokazu filmu „Zjednoczone stany miłości„. Wielokrotnie nagradzany film „Zjednoczone stany miłości” będzie miał swoją premierę w duńskich kinach w dniu 8 grudnia. Specjalny pokaz filmu z udziałem Tomasza Wasilewskiego, reżysera i scenarzysty odbył się 21 listopada o godzinie 19:00…

Uroczystości rocznicowe w Kopenhadze
Uroczystości rocznicowe zakończenia I wojny światowej W Kopenhadze uczczono pamięć walczących w I i II wojnie światowej, największych kataklizmach XX wieku. Zakończenie I wojny światowej, które Polsce przyniosło odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów, znalazło się w centrum uroczystości rocznicowych przy grobach poległych żołnierzy na kopenhaskich cmentarzach Asistens, Vestre i Bispebjerg Kirkegård w dniach 11…

Polacy i problemy z otyłością
Otyłość powinna być leczona nie tylko z pomocą dietetyka. Konieczny jest zespół lekarzy i specjalistów ds. żywienia By pozbyć się dodatkowych kilogramów, nie wystarczy przejść na restrykcyjną dietę. Otyłość i nadwaga mogą być przyczyną wielu chorób – cukrzycy typu II, nadciśnienia czy problemów krążeniowych. Wtedy konieczne jest wykonanie szeregu badan i konsultacja ze specjalistami. Stąd…

Profil Ambasady Danii na LinkedIn
Utworzyliśmy profil ambasady na LinkedIn Znajdą nas Państwo pod nazwą Embassy of Denmark in Poland. Nasze posty dotyczyć będą polsko-duńskich relacji handlowych i aktywności Ambasady Danii w tym obszarze. Link do profilu Ambasady Danii na LinkedIn: http://bit.ly/2fdzaCg Link do Ambasady Danii na Facebook: https://www.facebook.com/AmbasadaDanii/ Źródło: Ambasada Danii w Warszawie (polen.um.dk) Fot: polen.um.dk

Współpraca polskich i duńskich firm – seminarium
Seminarium nt. współpracy polskich i duńskich firm w dziedzinie IT 20 polskich i duńskich firm, w tym klaster informatyczny z województwa zachodniopomorskiego, wzięło udział w seminarium nt. współpracy w dziedzinie IT. Aarhus jest kluczowym miejscem dla rozwoju sektora IT w Danii. To tutaj swoje siedziby mają oddziały informatyczne Googla, Uber czy też E-Bay. Dlatego też…

Około 3% Polaków używa e-papierosów
Koniec z e-papierosami w miejscach publicznych Około 3% Polaków używa e-papierosów. Jedni dlatego, że chcą rzucić palenie, drudzy – bo według przepisów można je „palić” dosłownie wszędzie. I choć nie ma jednoznacznych badań na temat szkodliwości e-papierosów, to Ministerstwo Zdrowia podejmuje z nimi walkę. Do niedawna nikt nie zakazywał korzystania z e-papierosów w miejscach publicznych,…

Duńskie doświadczenia w gospodarce niskoemisyjnej
Budowa gospodarki niskoemisyjnej w gminach. Duńskie doświadczenia 18 października ambasador Ole Egberg Mikkelsen otworzył seminarium na temat efektywności energetycznej w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Szczecinie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ambasadę Królestwa Danii i Urząd Miasta Szczecina. Hasłem przewodnim spotkania była „Budowa gospodarki niskoemisyjne w gminach – duńskie doświadczenia”. Seminarium jest częścią projektu…

Jesper Ørskov Nielsen nowym Konsulem Honorowym
Jesper Ørskov Nielsen został mianowany Konsulem Honorowym RP w Aarhus Dekretem królewskim z dnia 21 października 2016 r. Jesper Ørskov Nielsen został mianowany polskim Konsulem Honorowym w Aarhus. Zastąpił na tym stanowisku pana Ole Ravnsbo, który pełnił tę funkcję przez 22 lata aż do roku 2015. Jesper Ørskov Nielsen pochodzi z Holstebro. Jest prawnikiem, partnerem…

57 procent Europejczyków w dziewięciu krajach nie posiada wiedzy na temat raka płuc
57% Europejczyków przyznaje się do braku wiedzy o raku płuc – wyniki badania TNS Nowe badanie opinii publicznej zrealizowane przez TNS na zlecenie Bristol-Myers Squibb i Lung Cancer Europe pokazało, że 57% Europejczyków w dziewięciu krajach nie posiada wiedzy na temat raka płuc, a wielu też nie ma świadomości na temat skutków i powagi choroby….

W Kopenhadze otwarcie Model European Parliament
Otwarcie Model European Parliament 2016 w Kopenhadze Polscy uczniowie szkół średnich uczestniczą w 45. Sesji młodzieżowego Parlamentu Europejskiego. 31 października w historycznej auli Uniwersytetu Kopenhaskiego miała miejsce inauguracja Model European Parliament (MEP) – inicjatywy non-profit, powołanej w 1994 r. w Hadze przez Annę i Leopolda van Sminia jako program kształtujący przyszłe elity europejskie i liderów…

Prezydencja Polski w Radzie Państw Morza Bałtyckiego
Zakończyła się polska prezydencja w Radzie Państw Morza Bałtyckiego Zachęcamy do zapoznania się z raportem nt. aktywności w czasie polskiego przewodnictwa: http://www.cbss.org/council/communication/ Rada Państw Morza Bałtyckiego (RPMB) powstała z inicjatywy rządów Niemiec i Danii w 1992 r. Pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Państw Morza Bałtyckiego, Polska koncentrowała się na obszarach współpracy, wpisujących się w trzy długofalowe…

35% Polaków jest dotkniętych problemem wypadających włosów
Dwóch na trzech mężczyzn łysieje Prawie 35% mężczyzn dotkniętych problemem wypadających włosów cierpi na różne stadia depresji! Łysienie jest odwiecznym problemem dotyczącym kobiet i mężczyzn na całym świecie. Przeprowadzone niedawno badania na temat powszechności problemu wypadających włosów wykazały, iż niemal 67% populacji kobiet i mężczyzn cierpi na łysienie.(badania – Dubaj 2014, YouGov na zlecenie Alpecin)…

Polskie stoisko na targach w Kopenhadze
Polskie stoisko na Targach Jakości w Øksnehallen w Kopenhadze „Cieszymy się, widząc w Danii rosnące zainteresowanie odkrywaniem Polski. Coraz więcej osób pyta o wyjazdy turystyczne do Krakowa, Warszawy i innych miejsc naszego kraju. Bliskość geograficzna sprawia, że wizyty w Polsce są dla Duńczyków nieskomplikowanym przedsięwzięciem. Stanowią też okazję, aby zobaczyć nowoczesny, innowacyjny kraj, który rozwija…

Strefy niskiej emisji spalin w Danii
Emisja spalin w Danii Strefy niskiej emisji spalin w Danii to obszary, których głównym zadaniem jest ograniczenie ruchu samochodów napędzanych ropą, a jednocześnie powodujących wiele zanieczyszczeń. Strefy te mają na celu polepszenie jakości powietrza. 21 listopada 2011 roku została wprowadzona ustawa, mówiąca o obowiązku posiadania plakietki o niskiej emisji spalin w Danii przez samochody ciężarowe…

Wykład w Aalborg na temat dalszych kierunków rozwoju Grupy Wyszehradzkiej
Wykład Ambasadorów Grupy Wyszehradzkiej na temat priorytetów we współpracy regionalnej W ciągu ostatnich 25 lat V4 stała się symbolem udanej inicjatywy na rzecz realizacji wspólnych interesów. 25 października na Uniwersytecie w Aalborg ambasadorowie państw V4 wspólnie wygłoszą wykład na temat dalszych kierunków rozwoju Grupy. W ciągu ostatnich 25 lat kraje Grupy Wyszehradzkiej (V4) rozwinęły ścisłą…

WPHI Kopenhaga na AGROMEK 2016
Stoisko WPHI Kopenhaga na targach AGROMEK 2016 Targi AGROMEK to największe targi rolne w Skandynawii, odbywające się co dwa lata. W tym roku targi odbędą się w Herning na Jutlandii w dniach od 29 listopada do 2 grudnia 2016 roku. WPHI Kopenhaga organizuje stoisko, na które zaprasza do wspólnej promocji polskie firmy: producentów maszyn, sprzętu…

Polacy kłamią na każdy temat
Kłamiemy na każdy temat. Najczęściej są to drobne oszustwa Z badań wynika, że Polacy wprowadzają w błąd zarówno swoich bliskich, jak i pracodawców czy sąsiadów. Albo upiększają rzeczywistość, bo chcą się komuś przypodobać, albo chronią się przed konsekwencjami niewłaściwego zachowania. Często jednak zapominają o tym, że nawet takie drobne, niewiele znaczące kłamstwa mogą zniszczyć budowaną…

Ambasador Danii spotkał się z przedstawicielami duńskiej firmy EAGLE SHARK
Spotkanie z firmą EAGLE SHARK w rezydencji ambasadora Pod koniec września w rezydencji ambasadora Danii odbyło się spotkanie z przedstawicielami duńskiej firmy EAGLE SHARK, zajmującej się ochroną osób, mienia i informacji. Rozmowy dotyczyły wyzwań, z jakimi mierzą się firmy i organizacje aktywne na rynkach międzynarodowych. EAGLE SHARK oferuje profesjonalne, efektywne pod względem kosztów i kompleksowe…

Polacy coraz bardziej świadomi sposobów leczenia nowotworów
Rośnie świadomość i wiedza pacjentów onkologicznych na temat sposobów leczenia nowotworów Pacjenci onkologiczni często sami szukają w sieci informacji na ten temat terapii i dzielą się nimi z innymi chorymi. Wymianie opinii służy m.in. portal Onkomapa.pl. Rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba odwiedzających wskazuje, że chorzy potrzebują tego typu informacji na temat placówek leczniczych, lekarzy…

Obchody w Kopenhadze Dnia Święta Wojska Polskiego
Obchody Dnia Święta Wojska Polskiego w Kopenhadze Ceremonią odznaczenia Brązowym Medalem Wojska Polskiego członków duńskiej formacji ochotniczej Hjemmevaernet zainagurowane zostały obchody Dnia Święta Wojska Polskiego w Królestwie Danii. W dniu 27 września br. w historycznym gmachu Bageriet na terenie kopenhaskiej cytadeli Kastellet, we współpracy Ambasady RP w Kopenhadze oraz duńskich władz wojskowych, miało miejsce przyjęcie…

Pobyt w Polsce – zasady
Zasady wjazdu i pobytu. Podstawa prawna. Ustawa z dnia 14 lipca 2006r. o wjeździe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobycie oraz wyjeździe z tego terytorium obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej i członków ich rodzin (Dz. U. Nr 144, poz. 1043 z późn. zmianami) wraz z aktami wykonawczymi. Definicje Za obywatela UE należy rozumieć cudzoziemca, będącego…

Czy Polacy cierpią na syndrom poniedziałku
65 proc. polskich pracowników cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Blisko dwie trzecie Polaków stresuje się przed pierwszym dniem tygodnia w pracy. Syndrom poniedziałku objawia się spadkiem formy psychicznej oraz brakiem energii, a daje o sobie znać w niedzielę. Poniedziałek wcale nie musi jednak oznaczać trudnego początku – przekonuje ekspert portalu…

Roboty budowlane w Fjernvarme Horsens – przetarg
Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, 2016/S 179-320925 Opis przetargu Fjernvarme Horsens A/S 35520104 Endelavevej 7 Horsens 8700 Dania Osoba do kontaktów: Bjarne Skyum Tel.: +45 30851356 E-mail: bsk@fjho.dk Kod NUTS: DK042 Adresy internetowe Główny adres: http://www.fjho.dk I.2) Wspólne zamówienie I.3) Komunikacja…

Kampania członkostwa Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ
Inauguracja kampanii członkostwa Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-2019 Prezydent Andrzej Duda i minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zainaugurowali kampanię na rzecz promocji członkostwa Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ. Prezydent powiedział, że kandydatura Polski jest wyrazem ambicji, aby powrócić do odgrywania aktywnej roli w kształtowaniu porządku międzynarodowego. – Hasło kampanii brzmi „Solidarność-Odpowiedzialność-Zaangażowane” –…

Polacy należą do największych optymistów w Europie
Polacy optymistycznie widzą przyszłość swojego budżetu domowego. Co dziesiąty wydaje pieniądze chętniej niż rok temu Polacy należą do największych optymistów w Europie Środkowo-Wschodniej co do swojej przyszłości finansowej – wynika z badania Providenta. Więcej niż 1/3 spodziewa się szybkiej jej poprawy. W związku z tym co dziesiąty znacznie łatwiej niż rok temu wydaje pieniądze. Znaczna…

Polacy i nagrody „Young Europeans Award”
Polscy uczniowie wśród laureatów nagrody „Young Europeans Award” Projekt „Kolorowa twarz Europy” zdobył nagrodę „Young Europeans Award”, nad którą patronat objęli ministrowie spraw zagranicznych państw Trójkąta Weimarskiego. Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański wraz z ministrami ds. europejskich z Francji i Niemiec – Harlemem Désirem i Michaelem Rothem wziął udział w uroczystości wręczenia nagrody „Young Europeans…

Polacy coraz częściej sprawdzają przyszłych pracodawców
Jak i dlaczego warto sprawdzić przyszłego pracodawcę Każdy z nas w pracy spędza średnio ponad 1620 godzin rocznie. Zanim więc odpowiemy na ofertę pracy lub sami wyślemy dokumenty aplikacyjne do firmy, warto sprawdzić, czy to na pewno „pracodawca naszych marzeń”. Poszukiwanie pracy nie jest obecnie dla pracowników jedynie chęcią znalezienia źródła dochodu. Kandydaci mają coraz…

Konstanty Radziwiłł złożył wizytę w Kopenhadze
Minister Zdrowia RP na 66. sesji Europejskiego Komitetu Regionalnego WHO Minister Konstanty Radziwiłł wziął udział w inauguracyjnych posiedzeniu 66. sesji Europejskiego Komitetu Wykonawczego WHO. Minister Konstanty Radziwiłł złożył w dniach 11-12 września wizytę w Kopenhadze, podczas której wziął m.in. udział w 66. sesji Europejskiego Komitetu Regionalnego Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), mającego swą siedzibę w kopenhaskim…

Rozpoczęcie roku szkolnego w Kopenhadze
Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Kopenhadze Po wakacyjnej przerwie pracę rozpoczął Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Kopenhadze. Jego uczniowie włączyli się w akcje Narodowe Czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. W dniu 3 września odbyła się ceremonia rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Kopenhadze. Naukę…

Pobyt w Danii
Pobyt w Danii – turystyczny pobyt Paszport lub dowód osobisty jest dokumentem upoważniającym do wjazdu na teren Danii. Okres turystyczny pobytu nie przekracza 3 miesięcy. Jeśli planowany jest pobyt dłuższy trzeba mieć pozwolenie na pobyt w Danii. Członkowie UE rejestrują się w Urzędzie Regionalnym (Statsforvaltningen). Dodatkowe informację o wnioskach ,dokumentach znajdują się na stronie www.statsforvaltning.dk….

Świadczenie usług i praca w Danii
Seminarium „Co trzeba wiedzieć żeby świadczyć usługi i pracować w Danii” – 22.09.2016 Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kopenhadze zaprasza na seminarium „Co trzeba wiedzieć żeby świadczyć usługi i pracować w Danii”. Seminariom odbędzie się 22 września 2016 r. (czwartek) w godz. 17: 00 -20: 00 na w budynku Duńskiej Inspekcji Pracy…

Kopenhaga i manewry Northen Coast 2016
O wynikach warszawskiego Szczytu NATO na pokładzie ORP Kaszub Korweta polskiej marynarki wojennej ORP Kaszub przypłynęła do Kopenhagi by wziąć udział w manewrach „Northen Coast 2016”. Była to okazja do podsumowania wyników warszawskiego Szczytu NATO. W rozpoczynających się 3 września br. na Bałtyku międzynarodowych ćwiczeniach morskich NATO „Northern Coasts 2016” biorą udział polskie okręty, m.in….