11.9 C
Kopenhaga
sobota, 10 czerwca, 2023

Promocja Polski w Danii – cykl spotkań

Cykl spotkań

Promocja Polski w Danii – cykl spotkań. W dniach 9 i 10 marca br. w Ambasadzie odbyły się spotkania dla przedstawicieli Polonii.

W czwartek (9.03) mieliśmy przyjemność gościć Polskich Profesjonalistów. W trakcie spotkania Pan Filip Marcin Mayer, Dyrektor Zarządzający Gram A/S przeprowadził prezentację na temat firmy Gram, należącej do spółki Amica Group. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o sukcesie Grupy Amica oraz wyzwaniach z jakimi mierzy się światowa gospodarka.

W piątek (10.03) odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskich studentów i młodych profesjonalistów. Rozmawialiśmy z nimi na tematy dot. polskiej polityki zagranicznej i promocji Polski w Danii.

Ambasador Antoni Fałkowski przybliżył priorytety polskiej polityki zagranicznej oraz opowiedział o pomocy udzielanej Ukrainie przez Polskę. Jarosław Galuba, sekretarz ds. kulturalnych Ambasady, omówił kwestię promocji polskiej kultury w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa w Danii. Promocja ta odbyła się w maju i w pierwszej połowie czerwca.

Serdecznie dziękujemy Państwu za ciekawe spotkania i rozmowy!

Źródło: Polska w Danii | Serwis Rzeczypospolitej Polskiej | gov.pl

Fot: gov.pl

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości