10.5 C
Kopenhaga
niedziela, 24 września, 2023

Kondolencje w związku ze śmiercią Pani Marii Małaśnickiej-Miedzianogóry

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Marii Małaśnickiej-Miedzianogóry, Wiceprzewodniczącej Towarzystwa Krzewienia Oświaty Polskiej im. Adama Sokólskiego w Danii.

12 czerwca 2023 r. odeszła od nas wybitna działaczka polonijna, uznana pedagog, reżyserka i autorka spektakli „Teatru Trzech Pokoleń”, książki „Róże dla Lone. Za wolność Polski i Danii (1939-1945)” oraz licznych publikacji z zakresu oświaty polonijnej, kulturoznawstwa i dziejów emigracji polskiej w Danii.

Była przewodniczącą Rady Nordyckiej Unii Oświaty Polonijnej, członkiem Rady Oświaty Polonijnej przy Ministrze Edukacji Narodowej, adiunktem Instytutu Kształcenia Nauczycieli i Badań Oświatowych w Lublinie oraz kierownikiem Studium Metodyki Języka Polskiego dla Nauczycieli UMCS.

Za niestrudzoną działalność polonijną i dydaktyczną została wielokrotnie odznaczona medalami.

Pani Maria Małaśnicka-Miedzianogóra pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako niekwestionowany autorytet w dziedzinie nauczania języka polskiego, znamienita filolog, krzewicielka nauki i kultury polskiej w Danii, kobieta wielkiego serca i niezwykłej skromności.

Wyrazy głębokiego współczucia i żalu Rodzinie oraz bliskim składają pracownicy Ambasady RP
w Kopenhadze.

Cześć Jej pamięci.

Źródło: Polska w Danii | gov.pl

Fot: gov.pl

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości