18.3 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Kursy BHP w Danii

Kursy-BHP-w-Danii

Obowiązkowe kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w Danii w języku polskim

W Danii każda firma i pracujący w niej pracownicy mają obowiązek współpracy na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy. W tym celu w każdej firmie zatrudniającej 10 lub więcej pracowników musi zostać stworzona organizacja ds. środowiska pracy, która składa się z wybranych pracowników i kierownictwa firmy.

W Danii każda firma i pracujący w niej pracownicy mają obowiązek współpracy na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy. W tym celu w każdej firmie zatrudniającej 10 lub więcej pracowników musi zostać stworzona organizacja ds. środowiska pracy, która składa się z wybranych pracowników i kierownictwa firmy. W tym zakresie obowiązuje zasada, że w firmie musi być przynajmniej taka sama liczba przedstawicieli ds. środowiska pracy jak kierowników prac, a każdy pracownik musi mieć zapewnioną możliwość kontaktu z przedstawicielem ds. środowiska pracy i przeprowadzenia rozmowy na temat warunków BHP.

Firmy zatrudniające do 9 osób nie mają obowiązku utworzenia organizacji ds. środowiska pracy, ale pracodawca musi zagwarantować, że współpraca na rzecz BHP oparta jest na dialogu i bezpośrednim kontakcie między kierownictwem a pracownikami firmy. W takiej firmie co najmniej raz w roku musi odbyć się narada w sprawie przebiegu współpracy na rzecz BHP oraz planów bezpieczeństwa na następny rok, a pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom dostęp do wszystkich niezbędnych i koniecznych informacji na temat BHP.

Wyjątek !!! stanowią firmy zatrudniające na placu budowy więcej niż 5 osób przez okres dłuższy niż 14 dni. Takie firmy mają obowiązek utworzenia organizacji ds. środowiska pracy.

W Danii obowiązkowe kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy prowadzone są przez wyspecjalizowane firmy. Jedną z takich firm, która organizuje kursy w języku polskim jest firma Arbejdsmiljøgruppen. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie http://arbejdsmiljoegruppen.dk/ Informacja o kursach w języku polskim dostępna jest na stronie http://arbejdsmiljoegruppen.dk/arbejdsmiljoekursus-paa-polsk-2/ Program kursów prowadzonych przez firmę Arbejdsmiljøgruppen zatwierdzony jest przez Duński Urząd Inspekcji Pracy oraz spełnia wymagania dotyczące obowiązkowego kształcenia dla przedstawicieli ds. środowiska pracy.

Firma organizuje kursy w różnych miastach w Danii. Ostatni kurs w języku polskim odbył się w dniu 15 października 2015 roku w Hvidovre w hotelu Scandic. Kursy trwają przez trzy dni, 22 godziny i mogą być zorganizowane także w siedzibie firmy. Program kursu obejmuje następujące tematy: duńskie przepisy BHP, zapobieganie wypadkom, ocena ryzyka, APV (ocena miejsca pracy) i oraz informacje co można zrobić, aby poprawić warunki pracy. Kurs kończy się wręczeniem świadectwa.

Firma Arbejdsmiljøgruppen świadczy także inne usługi, które mogą być przydatne dla firm polskich, tj. usługi doradcze, księgowe, pomoc w zakresie tłumaczeń, ubezpieczeń, prawną, w przypadku kar nałożonych przez duńska policję, a także zakładanie firm w Danii oraz tworzenie stron internetowych dla firm w języku duńskim.

Więcej informacji o usługach świadczonych przez firmę Arbejdsmiljøgruppen można znaleźć w załączonej prezentacji:

PREZENTACJA

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (denmark.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości