1.5 C
Kopenhaga
czwartek, 7 grudnia, 2023

Rozpoczęcie roku szkolnego w Kopenhadze

rozpoczecie-roku-szkolnego-w-kopenhadze

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Kopenhadze

Po wakacyjnej przerwie pracę rozpoczął Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Kopenhadze. Jego uczniowie włączyli się w akcje Narodowe Czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

W dniu 3 września odbyła się ceremonia rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Kopenhadze. Naukę w klasie pierwszej rozpoczęło 25 dzieci, zaś łącznie w bieżącym roku szkolnym naukę w SPK kontynuować będzie ponad 180 uczniów.

W tym roku rozpoczęcie roku szkolnego było też okazją do włączenia się w akcję Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Fragmenty powieści polskiego noblisty odczytali zarówno uczniowie, jak  i rodzice. Poza fragmentami „Quo vadis” czytano także fragmenty z nowel (m.in. „Janko Muzykant”) oraz znanej lektury dla młodzieży „W pustyni i w puszczy”.

Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana przez Prezydenta RP w roku 2012. Każdego roku w wyznaczonym dniu czytane są fragmenty powieści zaliczanych do klasyki polskiej literatury wybieranych w ogólnodostępnym plebiscycie.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: Rozpoczęcie roku szkolnego w SPK w Kopenhadze – Ambasada RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości