18.5 C
Kopenhaga
wtorek, 3 października, 2023

Czy Polacy mogą zwrócić nietrafiony prezent

Czy-Polacy-moga-zwrocic-nietrafiony-prezent

Nietrafiony prezent można zwrócić. Sprawdź kiedy

Sezon prezentowy trwa. Dobrze, abyś znał obowiązujące zasady zwrotu towarów. Choć jest możliwość zwrócenia produktu, gdy został on zakupiony przez internet, to jeśli chodzi o sprzedaż tradycyjną, wszystko zależy od woli sklepu.

„W przypadku transakcji internetowej mamy 14 dni od otrzymania przesyłki na zwrot towaru – odesłanie na adres sklepu. Nie musimy się tłumaczyć, dlaczego produkt nam nie odpowiada” – mówi serwisowi infoWire.pl Michał Tomasiak, radca prawny z kancelarii prawnej Rachelski & Wspólnicy.

Gorzej, jeżeli prezent kupiono w sklepie stacjonarnym. Zasadniczo prawo do zwrotu wtedy nie przysługuje. Nie dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy składamy reklamację z tytułu rękojmi lub na podstawie gwarancji. „Sprzedawcy w sklepach stacjonarnych bardzo często pozwalają jednak na wymianę towaru, szczególnie jeśli nie ma on śladów użytkowania. Jest to ukłon w stronę konsumentów” – zaznacza ekspert.

Warto pamiętać, że aby zareklamować dany produkt, nie potrzebujemy paragonu. Jest on tylko potwierdzeniem transakcji, którą możemy udowodnić również w inny sposób.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości