-2 C
Kopenhaga
środa, 29 listopada, 2023

Czy polski rolnik powinien się doszkalać

Czy-polski-rolnik-powinien-sie-doszkalac

Rolnik powinien się szkolić

Nie wystarczy doświadczenie i dobry sprzęt, aby praca w rolnictwie przynosiła efekty. Wymogi jakościowe nakładane przez Unię Europejską sprawiają, że rolnicy, tak jak każda grupa zawodowa, muszą się doszkalać. Dzięki temu mogą być na bieżąco z uprawą roślin i hodowlą zwierząt oraz procedurami pozyskiwania dotacji.

Wśród rolników największym zainteresowaniem cieszą się kursy, które dotyczą pozyskiwania dofinansowania z Unii Europejskiej. Jednak – jak zaznacza w rozmowie z serwisem infoWire.pl Paweł Kocel z Timac Agro – „ważne są też szkolenia, które pozwalają na optymalizację kosztów i zabiegów agrotechnicznych: wszytko po to, by działać na rzecz zrównoważonego rolnictwa”.

Każdy rolnik, który używa w swoim gospodarstwie środków ochrony roślin, musi mieć ukończone odpowiednie szkolenie. Od 26 listopada 2015 r. wymóg ten dotyczy także sprzedawców tych środków. „W dzisiejszych czasach, kiedy zależy nam na wysokich plonach i bardzo dobrej jakości, doszkalanie jest niezbędne. Rolnik musi wiedzieć, jak stosować dane produkty, zwłaszcza że są one coraz bardziej zaawansowane” – zaznacza ekspert.

Szkolenia organizowane są przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ale również przez firmy dystrybuujące produkty rolnicze.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości