18.3 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Imigrant w Danii – bezrobocie

Imigrant-w-Danii-bezrobocie

Wzrost bezrobocia wśród imigrantów

 

Duński rząd przyznał, iż działania ograniczające wydatki na zasiłki i znosząc zapomogę na rzecz wyrównania poziomu życia, doprowadziły do zwiększenia bezrobocia wśród imigrantów.

Zastrzeżono jednak, iż przeprowadzane od 2011 r. zmiany były i są uzasadnione.

W trakcie konsultacji parlamentarnych, wywołany do odpowiedzi i poproszony o wyjaśnienie stale rosnącej liczby imigrantów korzystających z zasiłków dla bezrobotnych, duński minister pracy – Henrik Dam Kristensen – potwierdził nieskuteczność obecnych działań rządowych. Jednocześnie zaakcentował, iż był to świadomy wybór rządu, jaki ten podjął celem poprawy sytuacji, w tym również w celu podniesienia najniższych świadczeń oraz walki z ubóstwem obejmującym dzieci. Stwierdził również, iż rząd nie planuje powrotu i przywrócenia poprzedniego systemu pomocy społecznej.

Rzeczniczka centroprawicowej partii opozycyjnej – Inger Støjberg – wyraziła brak zrozumienia wobec decyzji rządu o usunięciu dotychczasowych programów, które zachęcały imigrantów do poszukiwania i podejmowania pracy. Według niej poprzednio wypracowane schematy pozytywnie wpływały przede wszystkim na rynek pracy i integrację z nim imigrantów.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony copenhagen.trade.gov.pl
Fot: copenhagen.trade.gov.pl

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości