-2 C
Kopenhaga
środa, 29 listopada, 2023

Kopenhaga i manewry Northen Coast 2016

Kopenhaga-i-manewry-Northen-Coast-2016

O wynikach warszawskiego Szczytu NATO na pokładzie ORP Kaszub

Korweta polskiej marynarki wojennej ORP Kaszub przypłynęła do Kopenhagi by wziąć udział w manewrach „Northen Coast 2016”. Była to okazja do podsumowania wyników warszawskiego Szczytu NATO.

W rozpoczynających się 3 września br. na Bałtyku międzynarodowych ćwiczeniach morskich NATO „Northern Coasts 2016” biorą udział polskie okręty, m.in. korweta polskiej marynarki wojennej ORP Kaszub oraz trałowiec ORP Flaming.

Z tej okazji w dniu 2 września br. ambasador Henryka Mościcka-Dendys oraz dowódca ORP Kaszub Kmdr por. Łukasz Zaręba zaprosili do odwiedzenia okrętu przedstawicieli duńskiej administracji, w tym Ministerstwa Obrony oraz MSZ, korpusu dyplomatycznego oraz świata mediów. Otwierając spotkanie ambasador Mościcka-Dendys przypomniała o wynikach lipcowego szczytu NATO w Warszawie, gdzie podjęto szereg istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa regionu Morza Bałtyckiego uzgodnień. Podkreśliła też, że: „W dzisiejszej zmienionej sytuacji bezpieczeństwa tak na wschodzie, jak i na Południu NATO musi powrócić do źródeł – do polityki odstraszania i powstrzymywania, demonstrując jednocześnie stałą gotowość do dialogu”. Zwracając z kolei uwagę na bliską współpracę polsko-duńską w obszarze bezpieczeństwa wskazała na rolę powołanego wspólnie przez Danię, Niemcy i Polskę Wielonarodowego Korpusu w Szczecinie.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: Spotkanie na ORP Kaszub – Ambasada RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości