15.5 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Polskie filmy w kinie Cinemateket w Kopenhadze

Polskie-filmy-w-kinie-Cinemateket-w-Kopenhadze

Duńska zima z polskimi filmami

Filmy Pawła Pawlikowskiego i Wojciecha Hasa można oglądać do 7 lutego w kinie Cinemateket w stolicy Danii. W ramach zimy z polskimi filmami w odbędzie się również duńska premiera „Papuszy” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego.

Duńscy widzowie mogą oglądać pięć dzieł Pawła Pawlikowskiego, w tym wielokrotnie nagradzaną także na międzynarodowych festiwalach „Idę”, która jest tegorocznym kandydatem Polski do Oscara, ale też wcześniejsze obrazy reżysera jak „Ostatnie wyjście”, „Lato miłości” czy „Dostoevsky’s Travels”.

Organizatorzy przypomną także obrazy Wojciecha Hasa, jednego z najwybitniejszych twórców polskiego kina. Duńczycy będą mogli zobaczyć sześć filmów tego autora m.in. „Sanatorium pod klepsydrą” czy „Rękopis znaleziony w Saragossie”.

Z kolei duńska premiera „Papuszy” odbędzie się 22 stycznia w kinie Gloria w Kopenhadze. Obraz Joanny Kos-Krauze i zmarłego niedawno Krzysztofa Krauzego to historia pierwszej romskiej poetki, której wiersze zostały spisane i przetłumaczone na język polski. Po premierze w stolicy, film będzie można zobaczyć w kinach w całej Danii.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : msz.gov.pl
fot: freeimages.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości