18.7 C
Kopenhaga
wtorek, 3 października, 2023

Tunel, który połączy Danię z Niemcami

tunel-niemcy-daniaPołączenie Fehmarnbelt łączące Danię z Niemcami będzie jednym z projektów transportowych, który otrzyma wsparcie z programu Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T). Celem tego programu jest wspieranie jednolitego rynku europejskiego poprzez promowanie bardziej efektywnych transgranicznych korytarzy transportowych.

Projekt połączenia między Danią a Niemcami otrzymał już najwyższą możliwą stawkę dotacji na etapie planowania, tj. 50%, a także ma otrzymać dodatkowo najwyższą możliwą stawkę wsparcia z funduszy UE na prace przygotowawcze w wysokości 30%, tj. około 12 mln EUR. Dodatkowe finansowanie z UE w wysokości około 50 mln EUR otrzymają na etapie planowania nowa linia kolejowa łącząca Kopenhagę z Ringsted oraz połączenie kolejowo-lądowe Ringsted-Rødby. Większość pieniędzy, jakie Dania otrzyma w formie wsparcia z unijnych funduszy, zostanie przeznaczona na projekty kolejowe.

Do 2015 roku łącznie współfinansowanie z funduszy UE dla Fehmarnbelt wyniesie 205 mln EUR. Zwiększone finansowanie połączenia między Danią a Niemcami ponownie pokazuje wielkie wsparcie dla projektu ze strony Komisji Europejskiej. Będzie to jeden z największych europejskich projektów transgranicznych, który już teraz traktowany jest priorytetowo.

Fot: sxc.hu

Źródło: materiały pochodzą ze strony Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze (copenhagen.trade.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości