18.3 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Jyske Sengetøjslager w Rosji

Jyske-Sengetojslager-w-Rosji

Plany ekspansji na rosyjski rynek duńskiego giganta zamrożone

Jyske Sengetøjslager odkłada plany inauguracji setek sklepów w Rosji z powodu niepewności gospodarczej oraz nałożonych przez Zachód sankcji.

Założona w 1979 r. w Arhus, a obecnie międzynarodowa sieć handlowa sprzedająca „wszystko dla domu”, jest własnością założyciela Larsa Larsena, jednego z pięciu duńskich miliarderów i 408. najbogatszego człowieka na świecie według listy magazynu Forbes. Sieć jest powszechnie znana w Danii z roczną sprzedażą na poziomie ok. 19 bln DKK (3,4 mld $). Firma posiada m.in. 150 sklepów w Polsce.

Według dyrektora generalnego Jysk – Jana Bogha – firma była bardzo zaangażowana w plany dalszego rozwoju na rynku rosyjskim. Do tego celu Jysk stworzył zespół zarządzający na Rosję celem wyboru miast, w których otwierane byłyby kolejne sklepy. W jego opinii, do chwili wybuchu kryzysu i nałożonych sankcji, gospodarka rosyjska rozwijała się, a notowania waluty były stabilne. Obecne okoliczności spowodowały zmianę i wycofanie się z tych planów na nieokreślony czas. Jak stwierdził, plany zakładały otworzenie kilkuset sklepów, szczególnie po sukcesie w Polsce.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze

fot: copenhagen.trade.gov.pl

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości