10.5 C
Kopenhaga
niedziela, 24 września, 2023

Duńscy parlamentarzyści i politycy w Gdańsku

Dunscy-parlamentarzysci-i-politycy-w-Gdansku

Duńscy parlamentarzyści i politycy 12 września odwiedzili gdańską dyrekcję Lasów Państwowych.

W spotkaniu, podzielonym na dwie części, uczestniczyli, m.in. Lone Loklindt, przewodnicząca Partii Socjal – Liberalnej, Henrik Høegh z Partii Liberalnej, Torben Hansen, reprezentujący socjaldemokratów oraz Lisbeth Bech Poulsen z Partii Ludowo – Socjalistycznej, a Ditte Svendsen, z duńskiego Ministerstwa Środowiska odpowiedzialna za leśnictwo oraz Steen Hommel, ambasador Danii.

Podczas pierwszej części spotkania, goście zapoznali się z podstawowymi zasadami gospodarki leśnej jaka jest prowadzona na terenie RDLP w Gdańsku.

Leśnicy omówili kwestię związane z pozyskaniem drewna, zagadnieniami turystycznymi, łowieckimi oraz ochroną przyrody i zagospodarowaniem przestrzennym, a także organizacją Lasów Państwowych.

Jeden z tematów dotyczył również szkód powodowanych przez dziką zwierzynę oraz obaw związanych z potencjalną eksploatacją gazu łupkowego na Pomorzu.

Druga część spotkania odbyła się na terenie Nadleśnictwa Gdańsk, gdzie zostały zaprezentowane rozwiązania związane z zagospodarowaniem turystycznym, prowadzeniem gospodarki leśnej w warunkach graniczenia lasu z metropolią oraz edukacją przyrodniczą.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony – Lasy Państwowe (lasy.gov.pl)
Fot: freeimages.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości