18.7 C
Kopenhaga
wtorek, 3 października, 2023

Polskie hotele najtańsze

Polskie-hotele-najtansze

Noclegi w luksusowych hotelach najtańsze w… Polsce

Warszawa, Saloniki, Bukareszt, Ateny, Lizbona – tak wygląda czołówka rankingu miast oferujących najtańsze noclegi w pięciogwiazdkowych hotelach w Unii Europejskiej. Według badania przeprowadzonego przez KAYAK.pl, porównywarkę ofert turystycznych posiadającą w swojej ofercie ponad 500 000 hoteli na całym świecie, najdroższym miejscem na luksusowy city break okazał się Londyn.

Jak pokazały statystyki opracowane przez zespół analityków KAYAK.pl, średnia cena za noc w luksusowym hotelu w stolicy Polski jest prawie cztery razy niższa niż w mieście nad Tamizą. Podróżni marzący o luksusie na wyciągnięcie ręki powinni również pomyśleć o wyjeździe na południe Europy, np. do Grecji, Rumunii, Portugalii lub na Węgry.

10 MIAST Z LUKSUSOWYMI NOCLEGAMI W NAJNIŻSZEJ CENIEŚrednia cena za noc w hotelu pięciogwiazdkowym
Warszawa, Polska 445 zł
Saloniki, Grecja 461 zł
Bukareszt, Rumunia 519 zł
Ateny, Grecja 551 zł
Lizbona, Portugalia 599 zł
Budapeszt, Węgry 604 zł
Bruksela, Belgia 646 zł
Praga, Czechy 731 zł
Berlin, Niemcy 768 zł
Madryt, Hiszpania 816 zł

Okazuje się jednak, że ceny noclegów w obiektach o najwyższym standardzie na terenie Unii Europejskiej są naprawdę zróżnicowane. Noc w jednym z pięciogwiazdkowych hoteli na Zachodzie Europy może kosztować nawet ponad 1600 zł. Dzięki przygotowanemu przez nas rankingowi, dostarczamy podróżnym praktycznej wskazówki mówiącej, gdzie warto skusić się na wyższy standard hotelu, oszczędzając jednocześnie trochę pieniędzy na zwiedzanie i inne miejscowe atrakcje –  komentuje Andrew Verbitsky, Dyrektor Regionalny KAYAK.pl.

10 MIAST Z LUKSUSOWYMI NOCLEGAMI W NAJWYŻSZEJ CENIEŚrednia cena za noc w hotelu pięciogwiazdkowym
Londyn, UK 1700 zł
Florencja, Włochy 1695 zł
Paryż, Francja 1626 zł
Mediolan, Włochy 1610 zł
Nicea, Francja 1340 zł
Rzym, Włochy 1308 zł
Monachium, Niemcy 1303 zł
Edynburg, UK 1118 zł
Amsterdam, Holandia 1102 zł
Kopenhaga, Dania 1012 zł

Statystyki za pierwsze kilkanaście dni września potwierdziły również, że nie tylko pięciogwiazdkowe, ale również czterogwiazdkowe hotele najtańsze są w Polsce (średnio ok. 535 zł za noc). Atrakcyjne ceny, wyjątkowy klimat oraz historia sprawiają, że Warszawa coraz częściej trafia na czołówki list „top” miast do zobaczenia – podsumowuje Andrew Verbitsky, Dyrektor Regionalny KAYAK.pl.

Niskie w porównaniu do innych lokalizacji koszty noclegu to nie jedyna miła niespodzianka, która czeka na odwiedzających stolicę Polski. Coroczne porównanie cen wstępu do europejskich muzeów, galerii oraz na wydarzenia kulturalne, przygotowywane przez Post Office – Travel Money, pokazało, że to właśnie w Warszawie liczyć można na najtańsze bilety. Sześć wejściówek to średnio koszt ok. 370 zł. Najdroższy ponownie okazał się Londyn (6 biletów kosztuje średnio ok.1356 zł).


* Analiza przeprowadzona została na podstawie wyszukiwań noclegów dokonanych przez użytkowników portalu KAYAK w 2013 i 2014 roku. Pod uwagę wzięte zostały miasta państw członkowskich Unii Europejskiej z ponad 300 000 mieszkańców oraz minimum 10 pięciogwiazdkowymi hotelami.

media.postoffice.co.uk/News-Releases/Culture-Vultures-Should-Head-East-For-The-Lowest-Priced-High-Brow-Break-10f.aspx

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości