-2 C
Kopenhaga
środa, 29 listopada, 2023

Spotkanie z polskimi pracownikami Danish Crown

Spotkanie-z-polskimi-pracownikami

Spotkanie z dyrekcją i polskimi pracownikami Danish Crown w Horsens

Podczas wizyty na Jutlandii 23 marca br. Ambasador Henryka Mościcka-Dendys spotkała się w Horsens z dyrekcją oraz polskimi pracownikami Danish Crown, jednego z największych duńskich producentów i eksporterów mięsa.

„Polscy pracownicy w Danii są niezwykle cenieni za fachowość, pracowitość i kompetencje. Są najlepszą wizytówką Polski. Z tego rodzaju pozytywnymi ocenami spotykam się niezależnie od branży oraz szczebla rozmówcy, z czego jestem niezmiernie dumna” – powiedziała Amb. H. Mościcka-Dendys podczas wizyty w zakładach produkcyjnych Danish Crown w Horsens.

Danish Crown to duńska firma, światowy potentat przetwórstwa spożywczego, która zajmuje się przede wszystkim przetwórstwem wieprzowiny oraz wołowiny. Jest też największym w Europie producentem wieprzowiny oraz dużym inwestorem w Polsce, właścicielem grupy Sokołów S.A. i kilku zakładów produkcyjnych. Firma Sokołów S.A. jest jednocześnie najbardziej rozpoznawalną marką w branży mięsnej w naszym kraju.

Spotkanie z dyrektorem Carstenem Wengelem oraz zatrudnionymi w Horsens Polakami było także okazją do rozmowy na tematy związane z pomocą konsularną dla obywateli polskich oraz przekazania przez panią konsul Dobrosławę Siemianowską informacji o zasadach uzyskiwania polskich dokumentów paszportowych poza granicami kraju.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: WIZYTA W DANISH CROWN – AMBASADA RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości