15.5 C
Kopenhaga
czwartek, 28 września, 2023

Stowarzyszenia Importerów Samochodów (DBI) o sprzedaży samochodów

Stowarzyszenie-Importerow-Samochodow

Dwuletni cykl systematycznego wzrostu liczby sprzedaży nowych samochodów został przerwany. Wspomniana liczba spadła po raz pierwszy począwszy od października 2009 r.

Według najnowszych danych duńskiego Stowarzyszenia Importerów Samochodów (DBI), w październiku zarejestrowano 12.330 samochodów osobowych, co odpowiada spadkowi o 9,4% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, kiedy to zarejestrowano 13.613 pojazdów.

Dyrektor generalny DBI – Bent Mikkelsen – tłumaczy, iż jest to wynik silnych turbulencji gospodarczych ostatnich miesięcy, choć akcentuje, iż nie jest to jeszcze sytuacja krytyczna. Jednocześnie podkreślił, że mimo spadku sprzedaży w październiku, ogólna sprzedaż samochodów osobowych utrzymuje się na dość wysokim poziomie.

Aktualnie sprzedaje się więcej, aniżeli w październiku 2008 i 2009 r. Stwierdził także, że mimo spadku sprzedaży samochodów indywidualnym klientom, wrost odnotowano w segmencie pojazdów rejestrowanych na firmę, co według niego oznacza, iż mali i średni przedsiębiorcy nadal inwestują w nowe samochody.

Fot: sxc.hu

Źródło: materiały pochodzą ze strony Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze (copenhagen.trade.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości