-2 C
Kopenhaga
środa, 29 listopada, 2023

Polskie stoisko na targach w Kopenhadze

targi-w-kopenhadze

Polskie stoisko na Targach Jakości w Øksnehallen w Kopenhadze

„Cieszymy się, widząc w Danii rosnące zainteresowanie odkrywaniem Polski. Coraz więcej osób pyta o wyjazdy turystyczne  do Krakowa, Warszawy i innych miejsc naszego kraju. Bliskość geograficzna sprawia, że wizyty w Polsce są dla Duńczyków nieskomplikowanym przedsięwzięciem. Stanowią też okazję, aby zobaczyć nowoczesny, innowacyjny kraj, który rozwija się w sposób dynamiczny” – podkreśliła Ambasador RP w Danii, Henryka Mościcka-Dendys, podczas otwarcia polskiego stoiska na dorocznych targach turystycznych w Kopenhadze.

Targi Quality Fair organizowane są przez magazyn podróżniczy Vagabond od 2004 r. W ubiegłym roku odwiedziło je ponad 16 000 osób. Poza Polską, na 134 stoiskach było można znaleźć ofertę linii lotniczych, biur podróży i licznych duńskich touroperatorów, sprzedających pakiety na sezon ‘zima 2016’ oraz ‘wiosna/lato 2017’. Polskie stoisko (stoisko nr 5) z materiałami promocyjnymi o Polsce było dostępne przez cały weekend 22-23 października br.

Duńska turystyka do Polski rośnie z każdym rokiem. W pierwszej połowie 2016 r. obserwowaliśmy wzrost o 6,5% liczby duńskich turystów odwiedzających nasz kraj. Aby utrzymać zainteresowanie Polską, polskie biuro turystyczne PolenGo szerzej opowiedziało o możliwościach wycieczek do Krakowa, Warszawy i nad polski Bałtyk, w tym m.in. do Świnoujścia.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: Polskie stoisko na Quality Fair 2016 – Ambasada RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości