18.7 C
Kopenhaga
wtorek, 3 października, 2023

35% Polaków jest dotkniętych problemem wypadających włosów

35-Polakow-jest-dotknietych-problemem-wypadajacych-wlosow

Dwóch na trzech mężczyzn łysieje

Prawie 35% mężczyzn dotkniętych problemem wypadających włosów cierpi na różne stadia depresji!

Łysienie jest odwiecznym problemem dotyczącym kobiet i mężczyzn na całym świecie. Przeprowadzone niedawno badania na temat powszechności problemu wypadających włosów wykazały, iż niemal 67% populacji kobiet i mężczyzn cierpi na łysienie.(badania – Dubaj 2014, YouGov na zlecenie Alpecin)

Prawie co drugi mężczyzna poniżej 30-go roku życia cierpi na utratę włosów. Łysienie w opinii ankietowanych znalazło się na drugim miejscu najważniejszych problemów fizycznych – nawet przed problemami z erekcją. Niewątpliwie świadczy to o dużym obciążeniu psychicznym, jakie powoduje łysienie.

„Utrata włosów powoduję zmianę w wyglądzie mężczyzny, postarzając go. Mężczyźni przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu fizycznego, więc łysienie jest dla zdecydowanej większości ogromnym problemem.” podkreśla dr Hanieh Erdmann, certyfikowana przez German Board dermatolog, chirurg odtwórczy włosów w Dubaju.

Więcej niż 5-ciu na 10-ciu mężczyzn wymienia również łysienie jako czynnik prowadzący do problemów na tle psychologicznym i społecznym.

Prawie 35% mężczyzn dotkniętych problemem wypadających włosów cierpi również na depresję i zaburzenia lękowe o różnym nasileniu, jednocześnie pragnąc poprawić stan swoich włosów. Aż 55% ankietowanych stwierdziło, że oddaliby aż rok swojego życia w zamian za odzyskanie utraconych włosów.

Dr Ganieg Erdmann tłumaczy: „Utrata włosów jest spowodowana predyspozycjami genetycznymi, które stanowią główną przyczynę problemu. Mieszki włosowe mężczyzn dotkniętych dziedzicznym wypadaniem są bardziej wrażliwe na hormon DHT, metabolit testosteronu.” Testosteron, który jest między innymi odpowiedzialny za porost włosów na twarzy (broda, wąsy), u osób z opisanymi predyspozycjami osłabia również cebulki włosów. Pomimo, iż łysienie zazwyczaj tłumaczy się stresem i brakiem witamin, aż 41% ankietowanych jest świadomych, iż to właśnie testosteron może powodować utratę włosów. Problem wypadających włosów nie zna granic dotykając w równym stopniu Polaków.

Kofeina chroni włosy przed szkodliwym działaniem testosteronu oraz zapobiega wypadaniu włosów

Pocieszającym faktem jest to, iż problem wypadających włosów może być leczony. W świecie medycyny kofeina uznawana jest jako aktywny składnik redukujący łysienie. „Kofeina dostarcza mieszkom włosowym niezbędnej energii, potrzebnej do porostu włosów, jednocześnie odpierając testosteronowy atak” mówi dr. Adolf Klenk, niemiecki naukowiec, szef działu badań i rozwoju w firmie Dr. Kurt Wolff.

Szampon kofeinowy Alpecin – sukces w walce z łysieniem

Dostępny już w Polsce w drogeriach Rossmann szampon kofeinowy Alpecin to najlepiej sprzedający się w Niemczech szampon przeciw wypadaniu włosów. Zawiera bardzo efektywny kompleks substancji aktywnych na bazie kofeiny. Badania naukowe wykazały, iż szampon spowalnia proces wypadania włosów w związku z łysieniem dziedzicznym.

Szampon zawiera znaczącą dawkę kompleksu z kofeiny – jej poziom w produkcie jest na tyle wysoki, iż producent zdecydował się dodać na opakowaniu ostrzeżenie dla sportowców – kofeina może zostać wykryta w mieszkach włosowych, gdyż w dużym stężeniu wnika od samej ich nasady.

Badania naukowe nad szamponem na poziomie molekularnym, komórkowym oraz w strukturze włosa ukazują duże znaczenie kofeiny w kompleksowy procesie wzrostu ludzkich włosów. Potwierdzają one sprzyjające działanie kofeiny na porost włosa oraz właściwości ochronne w przypadku mieszków włosowych. Szampon kofeinowy Alpecin zawiera cynk, niacynę, mentol i witaminy E i A. Ta specjalna formuła spowalnia łysienie (również dziedziczne), przeciwdziałając szkodliwemu działaniu testosteronu na nasadę włosa.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.com

Podobne widomości

Nasze społeczności

16,985FaniLubię
2,458ObserwującyObserwuj
61,453SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wiadomości